Plocha v takzvaném Centrálním parku bude mít rozlohu přibližně hektar. Dominantou bude jezírko s rozlohou 1000 metrů čtverečních se zpevněnou kamennou plochou určenou k relaxaci, přes které povede lávka. Jezírko bude osídlené rybkami a žábami, na březích porostou vodní rostliny. Stín nabídnou stromy.

Nádrž nebude určená ke koupání. 

„Půjde o krajinný prvek, takzvaný vodní biotop, který navíc bude za horka osvěžovat okolí. Posedět bude možné na zpevněné ploše, která u jezírka také vznikne,“ konstatovala Zuzana Hegmonová, zahradní architektka z odboru městské zeleně magistrátu.

Nádrž napojí podzemní vrt, počítá se i s využitím dešťové vody svedené z paneláků.

„Půjde o místo pro odpočinek či relaxaci. Že ho lidé v této lokalitě chtějí, bylo patrné i v anketě, kterou jsme před časem uspořádali k budoucímu využití sousední plochy po torzu,“ připomněl náměstek primátora Bedřich Landsfeld hlasování široké veřejnosti, ve kterém se pro odpočinkovou zónu s vodním prvkem vyslovilo nejvíce lidí.

Autoři projektu myslí i na ekologické chování, kdy budou pro zásobování jezírka využívat dešťovou vodu.

„V dnešní době se potvrzuje, že klima během dalších desítek let bude stále teplejší a s minimem srážek, proto je hospodárnost s využitím dešťové vody na místě,“ upozornil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. 

Budovat se může začít už za dva roky.

Dvacet milionů by mohla stát úprava volné plochy na zlínském sídlišti Jižní Svahy, kde dříve stávalo torzo nákupního střediska obývané bezdomovci. Aktuálně je hotová studie, samotná výstavba by se mohla uskutečnit v roce 2020.