Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Psalo se před 20 lety: Z jednání předsednictva OV KSČ

Přečtěte si, o čem informovaly noviny Naše pravda v bouřlivé době před dvaceti lety.

10.11.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Evžen Báchor

Gottwaldov – Pravidelné zasedání předsednictva okresního výboru Komunistické strany Československa v Gottwaldově se uskutečnilo v úterý 7. listopadu za přítomnosti instruktora ÚV KSČ Miroslava Dolínka. Jednání řídil vedoucí tajemník OV KSČ v Gottwaldově Václav Valenta.

V úvodu předsednictvo projednalo a schválilo návrhy na propůjčení státních vyznamenání příslušníkům Lidových milicí ke 42. výročí Vítězného února, schválilo i 14 předložených přihlášek za kandidáta strany. Předsednictvo se dále zabývalo kádrovým zabezpečením všeplenárních schůzí a konferencí celozávodních výborů KSČ z úseku pro stranickou práci v průmyslu i zabezpečením konferencí místních výborů KSČ z oddělení pro stranickou práci v zemědělství okresního výboru strany.

Předsednictvo vzalo na vědomí informativní zprávu o přípravě sčítání obyvatel, domů a bytů v okrese Gottwaldov, které se uskuteční na území celého státu k 30. listopadu 1990. Předsednictvo poté schválilo politicko-organizační zabezpečení vnitrostranické diskuse k návrhu Stanov strany a rozpracování závěrů 15. zasedání ÚV KSČ na podmínky okresní stranické organizace Gottwaldov.

Na svém úterním zasedání vzalo předsednictvo na vědomí zprávu o komplexním hodnocení politicko-ekonomické situace a úrovni členských schůzí základních organizací strany v okrese za měsíc říjen letošního roku. V závěru pak předsednictvo vzalo na vědomí zprávu zabývající se současnou úrovní sociální politiky v okrese se zaměřením na staré občany a hlavními směry na tomto úseku pro další období.

Při této příležitosti bylo mimo jiné zdůrazněno, že mimořádnou pozornost je třeba věnovat zahájení výstavby Domova důchodců – penziónu v Gottwaldově (v letech 1990-91) a ve Valašských Kloboukách (v termínu 1994-95). (rč)

Naše pravda 10.11. 1989

10.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kabelkový veletrh v Besedě v Otrokovicích.
AKTUALIZOVÁNO
30

Kupte si kabelku. Nošenou, ale s duší

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
1 51

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Dlouhých pětašedesát let se čile zajímá o politické dění dnes už čtyřiasedmdesátiletý Jan Uherka z Uherského Brodu. V nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kandiduje ze čtrnácté pozice za ČSSD, přičemž je nejstarším kandidátem napříč všemi kandidátkami.

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení