„Takže jezdit se bude na lince 38 až na točnu Za Kapličkou podle současného jízdního řádu dál ve zkušebním provozu až do 30. listopadu 2017," potvrdil Zlínskému deníku mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota. DSZO si podle něj na tento provoz již vyřídila i potřebnou licenci. „Na současném jízdním řádu se od čtvrtku 1. prosince 2016 nic nezmění," zdůraznil Cekota.

Současně budou i nadále na točnu Za Kapličkou zajíždět i nadále vybrané spoje linky 11 (označované 11g), jak jsou na ně cestující již zvyklí. O sobotách, nedělích a svátcích linka 38 není provozována a do Horní dědiny na točnu Za Kapličkou budou vedeny jen spoje linky 11g.

Prodloužení provozu linky 38 do Příluku vítají především místní. „Byl o to velký zájem. Obrátilo se na mne mnoho místních občanů a všechny jejich požadavky jsem předala na město," potvrdila pro Deník pracovnice komise místní části Příluky Jarmila Plevová. Podle ní je to rozhodně dobrá zpráva a místní souhlasí. „Myslím, že se to velmi osvědčilo. Psali jsme i s několika dalšími lidmi na město, že jsme s tímto provozem spokojeni a byli bychom rádi, kdyby linka 38 zůstala v provozu i nadále, ne jen po dobu opravy lávky přes Dřevnici. Je to rozhodně dobrá zpráva, alespoň na dalších dvanáct měsíců," neskrýval nadšení Petr Zbořil. Podle něj by jen bylo dobré ještě dořešit zastávky. „Nějaká před úrazovkou, nebo blíže k nemocnici by byla fajn, určitě i pro ostatní, nejen lidi z Příluk, ale chápu, že místo je dopravně velmi komplikované," do­dal.

Důvodem ke změně provozu MHD na centrální lince 38 od 15. srpna 2016 byla skutečnost, že město tehdy zahájilo rekonstrukci lávky přes řeku Dřevnici. Lávku používali obyvatelé horní části Příluk při svých každodenních docházkách na konečnou zastávku MHD linky 2 v Bartošově čtvrti.

„Konstrukce lávky nebyla v dobrém technickém stavu, dřevěná prkna, která tvoří podlahu lávky byla na několika místech poškozena. Nová lávka bude moderní, železobetonová a bude splňovat všechny bezpečnostní parametry," uvedl tehdy radní města Josef Novák, který má v kompetenci dopravu.