VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Zlínsko si užilo koledy s Deníkem. Podívejte se

FOTOGALERIE/ - Atmosféru kouzelných společných chvil si včera na dvacítce míst v okrese užili lidé na 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

13.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 14.12.2017
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy na náměstí Míru ve ZlíněFoto: DENÍK/Jan Karásek

„Zúčastnily se i naše integrované obce Polichno, Řetechov či Kladná--Žilín,“ uvedla například starostka Luhačovic Marie Semelová. V lázeňském městě zpívali lidé u Společenského domu, bylo tam plno. „Potkávají se tu přátelé,“ ocenila Marie Semelová.

SRDCE ZLÍNA BYLO PLNÉ POHODY

„Jsme tady pošesté a vždy se necháme strhnout nádhernou atmosférou,“ svěřily se seniorky Marie Šmékalová a Jindřiška Zlámalová na cestě na zlínské náměstí Míru. Ve Zlíně se na náměstí sešlo téměř tisíc lidí. Zlínský deník měl letos na pódiu silnou sestavu. Tradičně s námi vystupovaly děti z Hudební školy Yamaha pod vedením Kláry Šidlové. Posluchače také nadchly hvězdy hudebního světa – operní pěvkyně, zlínská rodačka Simona Mrázová a zlínská muzikálová zpěvačka Alice Konečná.

Přesně v 18 hodin spojil Deník lidi napříč republikou – Česko začalo zpívat koledy. Ve Zlíně se k redakci Deníku, jejíž členové zpívali na pódiu se svými hosty, radostně připojili všichni, kteří na náměstí v srdci Zlína byli. Pak přišla na řadu kapela rockových matadorů Blue Night, kteří svými hudebními kousky přenesli posluchače i o pár desítek let zpátky v čase.

Kouzelnou atmosféru akce dokreslovala i krásná vánoční výzdoba, osvětlené stánky, hořící ohně a vůně dobrot, která se ze stánků linula. „Vážně to stálo za to, i punč nám chutnal,“ smála se parta přátel, kteří zpívali také, i když prý trochu popletli slova. „Do příštího roku se to naučíme,“ slíbil i za kamarády Pavel Brázdil.

OTROKOVICKÉ STRHLO NADŠENÍ

Dvě stě lidí včetně zpěváčků na pódiu se nechalo strhnout společným zpěvem v Otrokovicích. V závěru si střihli dokonce i dvě speciální koledy, které před časem složil Michal Mynář ze spolupořadatelské Otrokovické Besedy.

„Chodím sem každý rok, atmosféra mi vždycky potěší srdíčko,“ řekla Eva Buršová, která koledy zpívala ze zpěvníku Deníku. Zima prý nikomu nebyla. „Nepromrzla jsem,“ usmála se malá Alžběta Konečná z pěveckého sboru. V Otrokovicích se zapojil sbor ZŠ Trávníky, Ženský pěvecký sbor, Hlahol Mysločovice a smíšený sbor otrokovické veřejnosti.

Podělte se s námi o vaše zážitky, fotografie nebo videa. Vaše materiály nám můžete posílat na redakční email: redakce.zlinsky@denik.cz.

VIDEO: Podívejte se jak se zpívalo na náměstí Míru ve Zlíně

Česko zpívá koledy v Otrokovicích na náměstí ve středu 13. prosince 2017.

Česko zpívá koledy v Luhačovicích

Česko zpívá koledy v Rudimově

Koledy nám jako každý rok hrály z obecního rozhlasu a linuly se po celé obci. Zpívat přišlo oproti loňsku míň lidí, ale i tak se nás sešlo dost nato, aby se vytvořila krásná předvánoční atmosféra.  Hezký předvánoční čas přeje Veronika Francová

Česko zpívá koledy s Deníkem v Napajedlích

 Jedno ze dvou míst, kde se v Napajedlích zpívalo, bylo Atrium Domu s pečovatelskou službou Pod Kalvárií 90. Členové zdejšího Klubu seniorů se letos přihlásili k tomuto projektu poprvé, a proto všech cca 20 přítomných seniorů trochu rozechvěle a se zvědavostí očekávalo, jak bude celá akce probíhat. Zazpívali jsme si 5 vánočních koled, na piano nám k tomu hrál profesor Vladimír Oplt. Celé zpívání bylo ukončeno písničkou „Rolničky, rolničky“. Zvláště ženy toto zpívání hluboce prožívaly a moc se jim líbilo. Předseda Klubu seniorů Martin Škopík vše fotografoval a všichni přítomní se shodli na tom, že už se těší na příští zpívání. Přišli i ti, kteří v Domě s pečovatelskou službou nebydlí. Příští rok budeme určitě zpívat zase!

Česko zpívá koledy na Okružní ve Zlíně

Česko zpívá koledy na Okružní ve ZlíněNa Okružní ve Zlíně jsme letos zpívali podruhé. Účast zpěváků byla stejně hojná jako v loňském roce, diváků naopak přibylo a protože se večer vyjasnilo a teplota značně poklesla, přišel velmi vhod horký čaj a sladká buchta, kterými jsme akci opět zakončili.

Chci touto cestou poděkovat paní ředitelce ZŠ Okružní Lence Honové za podporu naší akce,  Pavlovi Horákovi, Romanu Kolaříkovi a Ivě Podešvové za pomoc při organizaci, paním kuchařkám za zapůjčení varné nádoby a také všem ostatním kolegyním, kolegům i zpěváčkům, kteří se zapojili, aby společně vytvořili kouzelnou vánoční atmosféru.

Budeme se těšit zase za rok.

Kateřina Čížková

Občané obce Bohuslavice nad Vláří se k celorepublikové akci Česko zpívá koledy připojili již počtvrté.

Zpívat jich přišlo tentokrát asi 50. Ženy ze spolku Českého červeného kříže pro ně připravili medové perníčky a horký čaj pro některé ochucený  rumem. Počasí nám přálo a tak jsme se  mohli  spolu všichni setkat a vychutnat si předvánoční atmosféru. Účastníci odcházeli s pocitem krásně prožitého adventního předvečera.

Jarmila Machučová, Český červený kříž Bohuslavice nad Vláří

Česko zpívá koledy - Brumov-Bylnice

Akce se nám velmi zdařila, zúčastnila se spousta dětí, které svým rodičům zatancovaly  a zazpívaly a taky spousta dospělých, kteří nás přišli podpořit. V 18hod. jsme se všichni vrhli na koledy, které jsme společně s pěveckým sborem a  s rozsvícením prskavek u rozsvíceného stromečku  zazpívali na celý Brumov. Všichni odcházeli domů spokojeni.

Veronika Daňová

Česko zpívá koledy v Šanově

V letošním roce se také občané Šanova sešli u vánočního stromu na návsi na předvánoční akci „ Česko zpívá koledy „. Bylo to první zpívání a byli jsme potěšeni velkou účastí, děti přišli s vlastnoručně vyrobenými lucerničkami, zazpívali jsme si a zahřáli se vánočním punčem. Zaslala paní Stejskalová

Česko zpívá koledy - Holešov

Desítky pitíček od firmy Vitar rozdal Deník dětem na náměstí Míru ve Zlíně v rámci pozvání na akci Česko zpívá koledy

V příštím roce se bude společně zpívat zase druhou adventní středu, a to 5. prosince 2018.

 

Autor: Redakce

13.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 9 500 Kč Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra s osvědčením nebo bez osvědčení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9500 kč, mzda max. 9500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Poskytování ošetřovatelské péče v rodinách klientů.. Pracoviště: Hvězda, z. ú. - dům služeb seniorům, Zarámí, č.p. 4077, 760 01 Zlín 1. Informace: Eva Přehnalová, +420 602 412 054. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč Prodavači v prodejnách PRODAVAČ/KA - ASISTENT/KA PRODEJE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , úprava zboží k prodeji, komunikace se zákazníkem, přijímání objednávek zákazníků a jejich vyřizování, provádění inventury, vyřizování dotazů a stížností, práce na pokladních systémech, manipulace s hotovostí, výdej stvrzenek a pokladních dokladů., Požadavky: počtářské schopnosti, umění jednat s lidmi, kultivované a příjemné vystupování, práce s PC, zájem o elektroniku, nářadí, časová flexibilita, zodpovědnost.., POZN: Zájemci se hlásí e-mailem: technik@eurohity.cz. Pracoviště: Eurohity s.r.o. - valklob, Cyrilometodějská, č.p. 1003, 766 01 Valašské Klobouky. Informace: Michal Pekárek, +420 776 012 400. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 19 000 Kč Obsluha zařízení na zpracování a povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů Obsluha linky - navěšování dílů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: navěšování dílů na závěs a jejich svěšování, balení hotových dílů, evidence jednotlivých zakázek do elektronického systému., , POŽADUJEME: manuální zručnost a pracovitost, spolehlivost, schopnost pracovat v týmu, fyzickou zdatnost., , NABÍZÍME: prémie, motivační a mimořádné odměny, příplatky za směny, příspěvek na penzijní spoření, stravenky, pracovní oděvy včetně praní., , Práce v nepřetržitém provozu - 12 hod. směny v režimu 4 dny ranní směna, 4 dny volno, 4 dny noční směna, 4 dny volno, včetně víkendů. Svým charakterem je pozice vhodná především pro ženy., , Zájemci o pracovní místo nejprve zasílat životopis na e-mail: koupelkova@galvena.cz. Pracoviště: Galvena, s.r.o. - sídlo, Letiště, č.p. 1876, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Bc. Jitka Koupelková, +420 725 625 091. Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže Lisař/ka pryže.. Požadované vzdělání: neúplné základní. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 13. Poznámka: . Pracoviště: Tvd-technická výroba, a. s. - křekov, 766 01 Valašské Klobouky. Informace: Vladimír Machů, +420 577 051 701.

Ilustrační foto.

V Halenkovicích hoří rodinný dům, na místě jsou tři jednotky hasičů

Socha pastelky v sadu Svobody u zámku ve Zlíně.
6

Město Zlín koupilo obrovské klády ve tvaru pastelek. Už jim opadává kůra

Plavání s policejními želízky a vrhání slaměného balíku v sukni: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 22. až 23. září 2018.

ON-LINE rozhovor s Ivo Mitáčkem, kandidátem do zastupitelstva

Ptejte se již nyní, kandidát do městského zastupitelstva Ivo Mitáček vám bude odpovídat na dotazy v pondělí 24. září ve 14 hodin. 

Pestrobarevnost jablek rozsvítila sál v Machové

Nespočet druhů ovoce a zeleniny, ale i dalších pěstitelských zajímavostí nabídla o víkendu okresní výstava v Machové. Své výdobytky představili nejen místní, ale i zahrádkáři z celého Zlínska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT