„Zúčastnily se i naše integrované obce Polichno, Řetechov či Kladná--Žilín,“ uvedla například starostka Luhačovic Marie Semelová. V lázeňském městě zpívali lidé u Společenského domu, bylo tam plno. „Potkávají se tu přátelé,“ ocenila Marie Semelová.

SRDCE ZLÍNA BYLO PLNÉ POHODY

„Jsme tady pošesté a vždy se necháme strhnout nádhernou atmosférou,“ svěřily se seniorky Marie Šmékalová a Jindřiška Zlámalová na cestě na zlínské náměstí Míru. Ve Zlíně se na náměstí sešlo téměř tisíc lidí. Zlínský deník měl letos na pódiu silnou sestavu. Tradičně s námi vystupovaly děti z Hudební školy Yamaha pod vedením Kláry Šidlové. Posluchače také nadchly hvězdy hudebního světa – operní pěvkyně, zlínská rodačka Simona Mrázová a zlínská muzikálová zpěvačka Alice Konečná.

Přesně v 18 hodin spojil Deník lidi napříč republikou – Česko začalo zpívat koledy. Ve Zlíně se k redakci Deníku, jejíž členové zpívali na pódiu se svými hosty, radostně připojili všichni, kteří na náměstí v srdci Zlína byli. Pak přišla na řadu kapela rockových matadorů Blue Night, kteří svými hudebními kousky přenesli posluchače i o pár desítek let zpátky v čase.

Kouzelnou atmosféru akce dokreslovala i krásná vánoční výzdoba, osvětlené stánky, hořící ohně a vůně dobrot, která se ze stánků linula. „Vážně to stálo za to, i punč nám chutnal,“ smála se parta přátel, kteří zpívali také, i když prý trochu popletli slova. „Do příštího roku se to naučíme,“ slíbil i za kamarády Pavel Brázdil.

OTROKOVICKÉ STRHLO NADŠENÍ

Dvě stě lidí včetně zpěváčků na pódiu se nechalo strhnout společným zpěvem v Otrokovicích. V závěru si střihli dokonce i dvě speciální koledy, které před časem složil Michal Mynář ze spolupořadatelské Otrokovické Besedy.

„Chodím sem každý rok, atmosféra mi vždycky potěší srdíčko,“ řekla Eva Buršová, která koledy zpívala ze zpěvníku Deníku. Zima prý nikomu nebyla. „Nepromrzla jsem,“ usmála se malá Alžběta Konečná z pěveckého sboru. V Otrokovicích se zapojil sbor ZŠ Trávníky, Ženský pěvecký sbor, Hlahol Mysločovice a smíšený sbor otrokovické veřejnosti.

Podělte se s námi o vaše zážitky, fotografie nebo videa. Vaše materiály nám můžete posílat na redakční email: redakce.zlinsky@denik.cz.

VIDEO: Podívejte se jak se zpívalo na náměstí Míru ve Zlíně

Zdroj: DENÍK/Jana Zavadilová
Zdroj: DENÍK/Jana Zavadilová

Česko zpívá koledy v Otrokovicích na náměstí ve středu 13. prosince 2017.

Česko zpívá koledy v Luhačovicích

Česko zpívá koledy v Rudimově

Koledy nám jako každý rok hrály z obecního rozhlasu a linuly se po celé obci. Zpívat přišlo oproti loňsku míň lidí, ale i tak se nás sešlo dost nato, aby se vytvořila krásná předvánoční atmosféra.  Hezký předvánoční čas přeje Veronika Francová

Česko zpívá koledy s Deníkem v Napajedlích

 Jedno ze dvou míst, kde se v Napajedlích zpívalo, bylo Atrium Domu s pečovatelskou službou Pod Kalvárií 90. Členové zdejšího Klubu seniorů se letos přihlásili k tomuto projektu poprvé, a proto všech cca 20 přítomných seniorů trochu rozechvěle a se zvědavostí očekávalo, jak bude celá akce probíhat. Zazpívali jsme si 5 vánočních koled, na piano nám k tomu hrál profesor Vladimír Oplt. Celé zpívání bylo ukončeno písničkou „Rolničky, rolničky“. Zvláště ženy toto zpívání hluboce prožívaly a moc se jim líbilo. Předseda Klubu seniorů Martin Škopík vše fotografoval a všichni přítomní se shodli na tom, že už se těší na příští zpívání. Přišli i ti, kteří v Domě s pečovatelskou službou nebydlí. Příští rok budeme určitě zpívat zase!

Česko zpívá koledy na Okružní ve Zlíně

Česko zpívá koledy na Okružní ve ZlíněZdroj: Kateřina ČížkováNa Okružní ve Zlíně jsme letos zpívali podruhé. Účast zpěváků byla stejně hojná jako v loňském roce, diváků naopak přibylo a protože se večer vyjasnilo a teplota značně poklesla, přišel velmi vhod horký čaj a sladká buchta, kterými jsme akci opět zakončili.

Chci touto cestou poděkovat paní ředitelce ZŠ Okružní Lence Honové za podporu naší akce,  Pavlovi Horákovi, Romanu Kolaříkovi a Ivě Podešvové za pomoc při organizaci, paním kuchařkám za zapůjčení varné nádoby a také všem ostatním kolegyním, kolegům i zpěváčkům, kteří se zapojili, aby společně vytvořili kouzelnou vánoční atmosféru.

Budeme se těšit zase za rok.

Kateřina Čížková

Občané obce Bohuslavice nad Vláří se k celorepublikové akci Česko zpívá koledy připojili již počtvrté.

Zpívat jich přišlo tentokrát asi 50. Ženy ze spolku Českého červeného kříže pro ně připravili medové perníčky a horký čaj pro některé ochucený  rumem. Počasí nám přálo a tak jsme se  mohli  spolu všichni setkat a vychutnat si předvánoční atmosféru. Účastníci odcházeli s pocitem krásně prožitého adventního předvečera.

Jarmila Machučová, Český červený kříž Bohuslavice nad Vláří

Česko zpívá koledy - Brumov-Bylnice

Akce se nám velmi zdařila, zúčastnila se spousta dětí, které svým rodičům zatancovaly  a zazpívaly a taky spousta dospělých, kteří nás přišli podpořit. V 18hod. jsme se všichni vrhli na koledy, které jsme společně s pěveckým sborem a  s rozsvícením prskavek u rozsvíceného stromečku  zazpívali na celý Brumov. Všichni odcházeli domů spokojeni.

Veronika Daňová

Česko zpívá koledy v Šanově

V letošním roce se také občané Šanova sešli u vánočního stromu na návsi na předvánoční akci „ Česko zpívá koledy „. Bylo to první zpívání a byli jsme potěšeni velkou účastí, děti přišli s vlastnoručně vyrobenými lucerničkami, zazpívali jsme si a zahřáli se vánočním punčem. Zaslala paní Stejskalová

Česko zpívá koledy - Holešov

Desítky pitíček od firmy Vitar rozdal Deník dětem na náměstí Míru ve Zlíně v rámci pozvání na akci Česko zpívá koledy

V příštím roce se bude společně zpívat zase druhou adventní středu, a to 5. prosince 2018.