VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Zlínsko si užilo koledy s Deníkem. Podívejte se

FOTOGALERIE/ - Atmosféru kouzelných společných chvil si včera na dvacítce míst v okrese užili lidé na 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

13.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 14.12.2017
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy na náměstí Míru ve ZlíněFoto: DENÍK/Jan Karásek

„Zúčastnily se i naše integrované obce Polichno, Řetechov či Kladná--Žilín,“ uvedla například starostka Luhačovic Marie Semelová. V lázeňském městě zpívali lidé u Společenského domu, bylo tam plno. „Potkávají se tu přátelé,“ ocenila Marie Semelová.

SRDCE ZLÍNA BYLO PLNÉ POHODY

„Jsme tady pošesté a vždy se necháme strhnout nádhernou atmosférou,“ svěřily se seniorky Marie Šmékalová a Jindřiška Zlámalová na cestě na zlínské náměstí Míru. Ve Zlíně se na náměstí sešlo téměř tisíc lidí. Zlínský deník měl letos na pódiu silnou sestavu. Tradičně s námi vystupovaly děti z Hudební školy Yamaha pod vedením Kláry Šidlové. Posluchače také nadchly hvězdy hudebního světa – operní pěvkyně, zlínská rodačka Simona Mrázová a zlínská muzikálová zpěvačka Alice Konečná.

Přesně v 18 hodin spojil Deník lidi napříč republikou – Česko začalo zpívat koledy. Ve Zlíně se k redakci Deníku, jejíž členové zpívali na pódiu se svými hosty, radostně připojili všichni, kteří na náměstí v srdci Zlína byli. Pak přišla na řadu kapela rockových matadorů Blue Night, kteří svými hudebními kousky přenesli posluchače i o pár desítek let zpátky v čase.

Kouzelnou atmosféru akce dokreslovala i krásná vánoční výzdoba, osvětlené stánky, hořící ohně a vůně dobrot, která se ze stánků linula. „Vážně to stálo za to, i punč nám chutnal,“ smála se parta přátel, kteří zpívali také, i když prý trochu popletli slova. „Do příštího roku se to naučíme,“ slíbil i za kamarády Pavel Brázdil.

OTROKOVICKÉ STRHLO NADŠENÍ

Dvě stě lidí včetně zpěváčků na pódiu se nechalo strhnout společným zpěvem v Otrokovicích. V závěru si střihli dokonce i dvě speciální koledy, které před časem složil Michal Mynář ze spolupořadatelské Otrokovické Besedy.

„Chodím sem každý rok, atmosféra mi vždycky potěší srdíčko,“ řekla Eva Buršová, která koledy zpívala ze zpěvníku Deníku. Zima prý nikomu nebyla. „Nepromrzla jsem,“ usmála se malá Alžběta Konečná z pěveckého sboru. V Otrokovicích se zapojil sbor ZŠ Trávníky, Ženský pěvecký sbor, Hlahol Mysločovice a smíšený sbor otrokovické veřejnosti.

Podělte se s námi o vaše zážitky, fotografie nebo videa. Vaše materiály nám můžete posílat na redakční email: redakce.zlinsky@denik.cz.

VIDEO: Podívejte se jak se zpívalo na náměstí Míru ve Zlíně

Česko zpívá koledy v Otrokovicích na náměstí ve středu 13. prosince 2017.

Česko zpívá koledy v Luhačovicích

Česko zpívá koledy v Rudimově

Koledy nám jako každý rok hrály z obecního rozhlasu a linuly se po celé obci. Zpívat přišlo oproti loňsku míň lidí, ale i tak se nás sešlo dost nato, aby se vytvořila krásná předvánoční atmosféra.  Hezký předvánoční čas přeje Veronika Francová

Česko zpívá koledy s Deníkem v Napajedlích

 Jedno ze dvou míst, kde se v Napajedlích zpívalo, bylo Atrium Domu s pečovatelskou službou Pod Kalvárií 90. Členové zdejšího Klubu seniorů se letos přihlásili k tomuto projektu poprvé, a proto všech cca 20 přítomných seniorů trochu rozechvěle a se zvědavostí očekávalo, jak bude celá akce probíhat. Zazpívali jsme si 5 vánočních koled, na piano nám k tomu hrál profesor Vladimír Oplt. Celé zpívání bylo ukončeno písničkou „Rolničky, rolničky“. Zvláště ženy toto zpívání hluboce prožívaly a moc se jim líbilo. Předseda Klubu seniorů Martin Škopík vše fotografoval a všichni přítomní se shodli na tom, že už se těší na příští zpívání. Přišli i ti, kteří v Domě s pečovatelskou službou nebydlí. Příští rok budeme určitě zpívat zase!

Česko zpívá koledy na Okružní ve Zlíně

Česko zpívá koledy na Okružní ve ZlíněNa Okružní ve Zlíně jsme letos zpívali podruhé. Účast zpěváků byla stejně hojná jako v loňském roce, diváků naopak přibylo a protože se večer vyjasnilo a teplota značně poklesla, přišel velmi vhod horký čaj a sladká buchta, kterými jsme akci opět zakončili.

Chci touto cestou poděkovat paní ředitelce ZŠ Okružní Lence Honové za podporu naší akce,  Pavlovi Horákovi, Romanu Kolaříkovi a Ivě Podešvové za pomoc při organizaci, paním kuchařkám za zapůjčení varné nádoby a také všem ostatním kolegyním, kolegům i zpěváčkům, kteří se zapojili, aby společně vytvořili kouzelnou vánoční atmosféru.

Budeme se těšit zase za rok.

Kateřina Čížková

Občané obce Bohuslavice nad Vláří se k celorepublikové akci Česko zpívá koledy připojili již počtvrté.

Zpívat jich přišlo tentokrát asi 50. Ženy ze spolku Českého červeného kříže pro ně připravili medové perníčky a horký čaj pro některé ochucený  rumem. Počasí nám přálo a tak jsme se  mohli  spolu všichni setkat a vychutnat si předvánoční atmosféru. Účastníci odcházeli s pocitem krásně prožitého adventního předvečera.

Jarmila Machučová, Český červený kříž Bohuslavice nad Vláří

Česko zpívá koledy - Brumov-Bylnice

Akce se nám velmi zdařila, zúčastnila se spousta dětí, které svým rodičům zatancovaly  a zazpívaly a taky spousta dospělých, kteří nás přišli podpořit. V 18hod. jsme se všichni vrhli na koledy, které jsme společně s pěveckým sborem a  s rozsvícením prskavek u rozsvíceného stromečku  zazpívali na celý Brumov. Všichni odcházeli domů spokojeni.

Veronika Daňová

Česko zpívá koledy v Šanově

V letošním roce se také občané Šanova sešli u vánočního stromu na návsi na předvánoční akci „ Česko zpívá koledy „. Bylo to první zpívání a byli jsme potěšeni velkou účastí, děti přišli s vlastnoručně vyrobenými lucerničkami, zazpívali jsme si a zahřáli se vánočním punčem. Zaslala paní Stejskalová

Česko zpívá koledy - Holešov

Desítky pitíček od firmy Vitar rozdal Deník dětem na náměstí Míru ve Zlíně v rámci pozvání na akci Česko zpívá koledy

V příštím roce se bude společně zpívat zase druhou adventní středu, a to 5. prosince 2018.

 

Autor: Redakce

13.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 22 000 Kč

Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) vedoucí stravování. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o vedení kuchyně - objednávky, vyskladňování, papírové vedení. Výhodou je znalost PC programu Anete.. Pracoviště: Dům služeb seniorům, Zarámí, č.p. 4077, 760 01 Zlín 1. Informace: Miroslava Kalivodová, +420 606 722 666.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 20 000 Kč

Řemeslníci a kvalifikovaní pracovníci na stavbách (kromě elektrikářů) Zedníci, malíři, stavební dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce:, práce stavební, úklidové při rekonstrukci bývalých obchodních hal v areálu Moravanu Otrokovice., , Požadavky:, spolehlivost, dobrá pracovní morálka.. Pracoviště: Kamelia cz s.r.o. - provozovna, tř. Tomáše Bati, č.p. 1090, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Kamil MALANÍK, +420 777 880 031.

Gastronomie - 2) Obsluha kantýny/bufetu 13 500 Kč

Jsme jednou z největších společností v České republice zajišťující závodní stravování. Pro náš stravovací provoz u klienta spol. Fatra a.s. hledáme vhodného kandidáta/ku na pozici Obsluha kantýny/bufetu. Náplň práce: účtuje konzumace strávníkům a to jak na úvěr (zejména kreditní karty), tak v hotovosti, provádí inkaso a zajišťuje denní vyúčtování tržeb pokladny, doplňkový prodej.

Výroba - Výroba Seřizovači 22 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Programátoři - technologové CNC strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce: programování CNC obráběcích strojů, Požadavky: pracovitost, Inovativnost, Aktivita, Výhody: zajímavá práce, mladý kolektiv, získání nové kvalifikace. Pracoviště: Bonet industries a.s. - rybníky, Rybníky IV, č.p. 326, 760 01 Zlín 1. Informace: Svatopluk Němec, +420 603 272 014.


Pavel Vyhnal (ve žlutém)
16

Zklamaný Vyhnal: Na bod jsme s Plzní měli

Videosouhrn 18. března 2018

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu

Vichr zavřel cestu na Hostýn, na Zlínsku bez komplikací

FOTOGALERIE / Následky poryvů větru: spadlé stromy a poškozené střechy, silnice na poutní místo Hostýn uzavřena. Taková je bilance silného větru, který pozlobil Zlínský kraj. Nicméně se téměř vyhnul Zlínsku.

Panteři končí. Lídr Ťopek naposledy zamával fanouškům

Tohle je smutné loučení vůdce a předsedy klubu Karla Ťopka s aktivní kariérou. Ani lídr otrokovických florbalistů nezabránil hladkému vyřazení ze čtvrtfinále play-off superligy s úřadujícím mistrem Chodovem 0:4 na zápasy.

AKTUALIZOVÁNO

Štiky, nůžky a céčka. O valašský klobouk bojovalo na 1200 tanečníků

FOTOGALERIE / VIDEO / Soutěž přilákala pozornost tanečních souborů z Břeclavi, Mohelnice, Otrokovic, Horní Lidče, Lipníku nad Bečvou, Zlína, Uherského Hradiště, Vsetína, Frýdku Místku, Ostravy a dokonce i ze Slovenska z Rájeckých Teplic. Tanečníci měřili síly v devíti tanečních kategoriích. 

Volejbalisté Zlína neproměnili čtyři setboly a sezona pro ně skončila

Promarnili velkou šanci a pak padli na kolena. Extraligoví volejbalisté Zlína ve třetím rozhodujícím zápase předkola play.off měli v Ostravě domácí na lopatkách, ovšem za stavu 1:1 ve třetí sadě odmítli čtyři setboly a následně se už nezmohli na odpor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT