Obrňte se trpělivostí, omezení skončí až za pár týdnů. Oprava mostu na frekventované hlavní silnici I/55 spojující Tlumačov s Otrokovicemi se totiž podle silničářů protáhne více, než se původně předpokládalo.

Narazili totiž na problémy. Kompletní uzavírka tak testuje nervy nejen obyvatel otrokovické části Baťov, kterou řidiči využívají coby objízdnou trasu.

V místě opravy navíc kvůli snížené rychlosti zpomalují i vlaky.

„Patnáctý prosinec. To je termín, kdy cestu a most znovu uvedeme do provozu. Původně to mělo být koncem října, ale neočekávané problémy to zkomplikovaly. Bylo třeba sanovat podpěry,“ uvedl pro Deník šéf zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

„Každý most má podpěry, na nichž jsou válce. Roztahují se a smršťují počasím. A právě podloží válců bylo bohužel v horším stavu, než jsme předpokládali,“ doplnil ve smyslu prodloužení oprav a omezení Karel Chudárek.

Původně oznámený termín, od kterého řidiči mohli bez problémů projet po hlavní trase z Tlumačova do Otrokovic, byl konec října.

„Že se oprava mostu protáhla, nás mrzí zejména kvůli obyvatelům Bahňáku (Baťova), kteří musejí snášet zvýšený nápor automobilové dopravy. Město bohužel nemůže termíny nijak ovlivnit. Věříme, že rekonstrukce bude ukončena co nejdříve,“ konstatovala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.