Ten nynější je v ulici Nerudova, což má za následek vysokou frekvenci aut, která obyvatelům zmíněné části města pendlují pod okny. Do areálu Toma denně proudí stovky vozidel.

„Kdo by nebyl rád? Nový vjezd bude mít svůj opodstatněný význam. Hlavně by ale auta měla konečně začít využívat dálnici, na co jinak je," míní například Otrokovičanka Alena Vičánková.

Podle generálního ředitele areálu Toma Radka Hegera má připravovaný projekt dvě části. „Jednou je napojení areálu komunikačně po jeho hranici a to zajišťuje město Otrokovice. Zafinancuje jej z Regionálního operačního programu. Nyní řeší povolení," informuje Heger.

Druhou část pak řeší v rámci areálu. „To je už naše záležitost, kterou také hradíme z vlastních finančních prostředků a přijde nás na třicet milionů korun. Už bylo vydáno stavební povolení. Pokud půjde vše dobře, tak na jaře příštího roku můžeme začít stavět," plánuje Heger.

Výjezd má být napojen také na dálnici. „Auta se díky tomu vyhnou Otrokovicím úplně. Při příjezdu či odjezdu z areálu mohou sjet rovnou na ni," upozorňuje ředitel.

Nynější vjezd z ulice Nerudova je podle něj opravdu zásadním problémem. Heger si je totiž plně vědom toho, že stovky aut, která denně jezdí do areálu, značně komplikují obyvatelům život.

„Auta jim jezdí pod okny. Jakmile po vybudování nového vjezdu ten starý uzavřeme, bude klid. Do budoucna pak poslouží pouze pro výjimečné případy, třeba pokud pojede nadměrný náklad, jenž nebude schopen použít nový vjezd. Pokud bude nadměrný výškou, tak nový vjezd nebude moct použít kvůli podjezdu železničního koridoru," vysvětluje Heger.

Část stavby a její financování, kterou má na starost město, radnice zatím nechce komentovat. Starosta Jaroslav Budek Deník odkázal na místostarostu Milana Plesara. Ten se však k záležitosti, jež náleží Otrokovicím, zatím odmítl vyjádřit.

Zato obyvatelé žijící v bezprostřední blízkosti průmyslového areálu Toma na palčivé téma hovoří poměrně rádi. „Uvítám nový vjezd, už aby byl. Kdo má tady pořád poslouchat rachot z těch aut. Už mě to nebaví. Konečně jich snad díky tomu nebude tady tolik jezdit. I když dokud nový vjezd nebude, nevěřím tomu, že bude lépe," říká pesimisticky tamní obyvatel Jan Neuman.