„Loňský ročník bylo počasí chladné a občas pršelo. Nikomu se do vody nechtělo," zavzpomínal jeden z organizátorů akce Zdeněk Tomšů.

Tento víkend se jim ovšem vydařil a na návštěvníky čekalo opravdu tropické počasí. Letošní dvanáctý ročník měl pro účastníky na kole překvapivou novinku.

Organizátoři lávku prodloužili z původních šestatřiceti metrů na pětačtyřicet metrů a široká je pouhých pětadvacet centimetrů. Postavili ji místní dobrovolníci.

Šarm přejezdů 
a vtip pádů

Závodníci na svých i na zapůjčených kolech se lávku snažili zdolat s patřičným šarmem. O vtipné pády rozhodně nouze nebyla. „Letos se nám do soutěže přihlásilo bezmála na tři desítky účastníků," pochvaloval si jeden z organizátorů akce Zdeněk Tomšů.

Stovky diváků zase nadšeně fandily na břehu rybníka 
a těšily se na bohatý doprovodný program.

„Na Vlčkovskou lávku jezdím pravidelně již čtyři roky. Je to opravdu skvělá zábava," pochvalovala si pětadvacetiletá Eva Olšanská z Fryštáku. Diváci navíc mohli zhlédnout i vystoupení šermířů a břišních tanečnic. Kromě toho slibovali pořadatelé i diváckou soutěž.

Oblíbená soutěž Piraňa

„Letos jsme opět zařadili tu oblíbenou s názvem Piraňa," pochvaloval si Zdeněk Tomšů. Lodivod s posádkou vyhazovali z loďky jménem Boženka pet láhve do rybníka. Po startu se desítka odvážlivců vydala pet láhve lovit. Každá 
z lahví totiž uvnitř skrývala výherní lístek do tomboly. Ani děti se nenudily.

Odměna: let balonem a sud piva

„Nejmladším divákům odpoledne shazovalo letadlo nad hlavami sladkosti," řekl pořadatel. Přejezd přes lávku byl rozdělen do dvou disciplín. Jednak samotný přejezd přes lávku a potom vtipný přejezd v kostýmu. Účastníků v kostýmech však letos bylo pramálo. Pouze tři odvážlivci.

Vítěz přejezdu Vlčkovské lávky si odnesl jako odměnu hodinový let balonem a nejlepší maska si vybojovala bečku piva. (kub)