Vloni prostřednictvím článku v týdeníku Jalovec totiž nařkl Urbanovou, že si od něj nechala slíbit padesát tisíc korun. Za to mu měla zajistit zakázku financovanou městem Vsetín pro jednu brněnskou firmu. Podle dostupných informací se tato zakázka měla týkat bourání vsetínského pavlačového domu obývaného především Romy.

Okresní soud ve Vsetíně však Müllerovi neuvěřil a poslal jej na osm měsíců za mříže. „Dopustil se křivého svědectví tím, že poskytl ke zveřejnění informace, o kterých věděl, že se nezakládají na pravdě,“ odůvodnila rozhodnutí vsetínská soudkyně Lenka Fialová.

Urbanová se podle ní s Müllerem nikdy nesetkala. Tento verdikt později potvrdil také krajský soud.

Nyní Müller neuspěl ani u Nejvyššího soudu. „Dovolání jsme odmítli s tím, že je neopodstatněné,“ potvrdil mluvčí Petr Knötig.
Luboš Müller se snažil senát Nejvyššího soudu přesvědčit o tom, že vsetínský soud při svém rozhodování nepostupoval zcela správně a nepřesně si vyložil některá fakta.

„V tom mu sice senát dal částečně za pravdu, ale nic ze zmiňovaného nemohlo mít v žádném případě vliv ani na rozhodnutí soudu prvního stupně ani na výši trestu. Proto bylo dovolání zamítnuto,“ komentoval Knötig s tím, že tento verdikt je pravomocný a neexistuje způsob, jak se proti němu odvolat.

Marcelu Urbanovou rozhodnutí Nejvyššího soudu nepřekvapilo. „Já jsem se už dříve ztotožnila s rozhodnutím Okresního soudu ve Vsetíně, které teď bylo jen potvrzeno. Pan Müller se kdysi rozhodl něco udělat a teď za to byl potrestán,“ uvedla Urbanová.

Podle svých slov nebyla v případu nijak zainteresována. „Osobně v tom nic nevidím. Pana Müllera neznám, nebyl ani u soudu, takže ani nevím jak vypadá,“ dodala Marcela Urbanová.