VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za rok zvolíme nové starosty. Co se povedlo stávajícím?

Deset měsíců zbývá do komunálních voleb. Už teď si ale starostové a jejich koalice mohou sáhnout do svědomí: splnili, co voličům slibovali? Anebo je nakonec realita jiná? Deník připravil volební miniduel, ve kterém šéfové radnic vyzdvihují, co se za jejich vedení podařilo. Leckdy to ale jejich opoziční zastupitelé vidí jinak.

9.12.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Bartoš

OTROKOVICE

Starosta Jaroslav Budek (ČSSD): Podařilo se nám pro obyvatele udělat to nejvýznamnější: zrušit poplatek na severovýchodní části obchvatu Otrokovic. Také jsme se zavázali, že se nebudou zvyšovat místní daně a poplatky, a to je pravda. Zachováváme nulovou toleranci hazardu. Slíbili jsme i navyšování parkovacích míst, stalo se.

Měla být provedena revitalizace sportovní haly na Baťově, děje se. Podpořili jsme výuku cizích jazyků na ZŠ rodilými mluvčími, zřídili jsme komise pro místní části. Zřízení lékařské pohotovosti je v počátku, v rozpočtu na to máme 3 miliony. Garantujeme i podporu kultury a sportu, podpoříme spolkovou činnost.

Za opozici: Vlastimil Bukovjan (TOP 09, nezávislý kandidát): Podařilo se sice prosadit zrušení poplatku na obchvatu, ale na druhou stranu se už mohlo dávno kopnout do země kvůli stavbě jihovýchodní části. Možná vedení města mělo více tlačit na ministerstvo, snažit se stavbu prosadit. Také se nepovedlo zabránit rozšiřování průmyslové zóny Napajedel směrem k Otrokovicím. Nedaří se vyřešit zápach v části Baťov. Oprava sportovní haly je šitá horkou jehlou, nemusela tak zatížit rozpočet.

ZLÍN

Primátor Miroslav Adámek (STAN): Snažíme se, aby se toho povedlo co nejvíce. Investujeme do dopravní infrastruktury, největším počinem je rekonstrukce ulice Mostní. Investujeme do škol, do technického stavu, ale i do vybavení. Velkým pozitivem jsou bezpečnostní opatření, školy a školky jsou napojené na MP Zlín, vstup je přes čipy.

Investujeme do sportovišť, vyrostl multifunkční areál pro Jižní Svahy, modernizuje se plavecký areál na Hradské i Stadion mládeže. A nezapomínáme na chodníky, parkování, MHD, parky a další zeleň. Podařilo se snížit cenu vody od roku 2018.

Za opozici: Miroslav Kašný (KDU-ČSL): Zlín je z ptačí perspektivy krásné a fotogenické město. Zblízka ovšem člověk vidí zásadní problémy. Strategický rozvoj se už před lety zastavil. Chybí větší dynamika v přípravách dopravních staveb (obchvat Zálešné, dopravní terminál).

Každého návštěvníka zarazí neutěšený stav nejrůznějších objektů (Velké kino, tržiště Pod Kaštany, budova soudu). Ve špatném stavu jsou zimní i fotbalový stadion, sportovní hala a další sportoviště. Závažným problémem je doprava, parkování, život v památkové zóně… To vše je třeba neprodleně řešit. Proč se v době ekonomického rozvoje nedaří ve Zlíně více investovat? Chybí koncepce?

BRUMOV-BYLNICE

Starosta Zdenek Blanař (KDU-ČSL): Naším nosným programem bylo dodělat přestavbu bývalé základky na bytový dům. Chtěli jsme jej přednostně pro seniory a povedlo se. Pokračujeme v realizaci cyklostezky Bečva VláraVáh až po hranici se Slovenskem. Jsme blízko realizace další části. Dokázali jsme opravit řadu chodníků, soustředili jsme se i na zateplení městských objektů. Na příští rok nám zbývá dokončit řadu úkolů. Řada lidí se ale stěhuje pryč, město se trochu vylidňuje.

Za opozici: Milena Kovaříková (ČSSD: Nepodařilo se zabránit vylidňování ani vyřešit letitý problém zásobování pitnou vodou v Sidonii. Nepovedlo se rekonstruovat smuteční síň ani vyjednat záchranu historického pivovaru. Je ale třeba ocenit přestavbu bývalé školy na bytový dům, připravení lokality na výstavbu domů v ulici Slunečné a realizaci cyklostezky.

NAPAJEDLA

Starostka Irena Brabcová (ANO): Podařilo se schválení nového územního plánu. Naplňování volebního programu je v souladu se strategickým plánováním města. V oblasti vzdělávání jsme docílili na 2 ZŠ a také MŠ vybavení na vysoké úrovni jak v materiální oblasti, tak ve vzdělávací sféře, včetně nabídky mimoškolních aktivit. V oblasti sociální zabezpečujeme všechny nezbytné služby. Jsou připraveny projekty na podporu sociálního bydlení. Je obnoveno kino, nabídka kulturních akcí je na vysoké úrovni. Podporujeme výstavbu domů i projekty na rozvoj průmyslu a obchodu, výstavbu válcovny Fatra. Dokázali jsme ušetřit peníze. Na základě ankety mezi lidmi chceme vybudovat v příštích letech krytý bazén.

Za opozici: Denisa Kalmárová (ČSSD): Co se nepovedlo, nemůžu objektivně posoudit. Co nás asi všechny mrzí, je, že se nic neudělalo s Klubem kultury, historickou památkou. Kritizuji, že jsme se tím nikdo řádně nezabývali. Budova chátrá. Jsem ráda, že se podařilo prosadit klub pro mládež. Také se plánuje dopravní hřiště na ZŠ. SLUŠOVICE

Starosta Petr Hradecký (Sdružení nezávislých kandidátů): Měli jsme dva hlavní cíle. Udržet zavedené a rozšiřovat nové služby zaměřené pro rodiny s dětmi a podpořit společenské a sportovní spolky. Provoz Nízkoprahového centra, Komunitního centra pro rodinu a otevření mikrojeslí. Z důvodu finanční náročnosti se nepovedlo v zastupitelstvu prosadit rekonstrukci víceúčelové budovy. Zmodernizovali jsme sportovní areál. Druhým cílem bylo zlepšit prostředí města. Na příští rok plánujeme rekonstrukci sokolské zahrady. Investujeme do chodníků. Obnovili jsme dvě dětská hřiště a na další se chystáme. Hledáme nové možnosti využití dostihového areálu občany města a chceme doplnit současné aktivity golf a dostihový sport.

Za opozici: Ze zastupitelů, které se redaktorce Deníku podařilo zastihnout, se nikdo k tématu nechtěl vyjádřit.

VIZOVICE

Místostarostka Alena Hanáková (STAN): Jsem přesvědčena, že se zastupitelstvu povedla řada investičních věcí nebo, lépe řečeno, velkých věcí. Udělali jsme parkoviště v centru města, vzniklo hřiště za budovou školy, opravili jsme kulturní dům. Také minimálně ze dvou třetin je uděláno nové osvětlení ve městě, provedla se i oprava kuchyně ve školce, budova má i novou střechu. Investice v letech 2015, 2016, 2017 jsou zatím ve výši kolem 60 milionů. Řada projektů ještě čeká na realizaci. V roce 2015 se nám například podařila revitalizace centra za celkem 6,3 milionu. V dalším roce jsme rozšířili kamerový systém, udělali cestu k rodinným domům Pod Háj. Letošek se nesl ve znamení chodníků v ulici Školní za 1 milion, opravy místních komunikací za 957 tisíc či rekonstrukce osvětlení za 6,1 milionu korun.

Za opozici: Elen Macháčková (Nestraníci): Hodně věcí z plánu je doděláno. Bohužel se zatím nepodařilo například vyhovět přání ředitelky školy, což je přání i nás všech ostatních, aby tam byl výtah. Snažili jsme se získat dotace, ale zatím se to nepodařilo. Další záležitostí, které je potřeba se věnovat, je udělat vzdělávací centrum ve škole. Koupaliště je pak plánované na příští rok. Mělo by vzniknout v místě stávajícího. Další věcí, hodně zásadní, je, že byly dokončeny rozsáhlé opravy kulturního domu. Myslím, že vedení města opravdu za nynější volební období není příliš co vytknout. 

Autor: Jarmila Kuncová

9.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 16 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 14. Poznámka: Požadavky: zručnost, šikovnost, ochota pracovat ve 3 směnném provozu., Benefity 13. plat, 25 dnů dovolené., POZN: Výběrové řízení na Úřadě práce ve Valašských Kloboukách dne 16.10.2018 v 10.00 hod., kanc.č.21.. Pracoviště: Sumiriko avs czech s.r.o. - drnovice, 763 25 Újezd u Valaš.Klobouk. Informace: Jaromír Uher, +420 702 031 200. Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 18 000 Kč Dopravní dispečeři Dispečeři mezinárodní dopravy, obchod. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Práce v kanceláři, vyřizování hovorů s německy mluvícími zákazníky, , Požadavky: NJ slovem i písmem, AJ , IJ výhodou, komunikační schopnosti, práce spíše vhodná pro ženu, , Zaměstnanecké výhody: Prémie. Pracoviště: Veronika holíková, Mánesova, č.p. 1814, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Veronika HOLÍKOVÁ, +420 731 610 230(8-14hodin). Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 21 685 Kč Učitelé na středních školách a konzervatořích pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami Učitelé odborného výcviku - zednické práce.. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21685 kč, mzda max. 25481 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: doplňkové pedagogické studium pro učitele odborného výcviku doplňkové studium speciální pedagogiky pro učitele odborného výcviku , Výhody: stravenky, příspěvek na rekreaci, Kontaktujte emailem, telefonicky nebo osobně na adrese SŠ gastronomie a obchodu Zlín, Štefánikova 315, Zlín od 7:00-15:00 hodin.. Pracoviště: Střední škola gastronomie a obchodu zlín, Univerzitní, č.p. 3015, 760 01 Zlín 1. Informace: Jaroslav Vařák, +420 736 765 374. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka.. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru nebo praxe v oboru, předpoklady pro týmovou spolupráci, samostatnost, praxe v podobném typu zařízení výhodou, Nabízíme náborový příspěvek až 10 000 Kč, práci na hlavní pracovní poměr, pracovní dobu v průměru 37,5 hod/týden, týden dovolené navíc (25 dnů), mzdu včetně všech zákonných příplatků dle Zákoníku práce (některé příplatky vyšší než udává ZP), možnost zaměstnaneckého ubytování za nízké ceny, zaměstnanecké celodenní stravování, příležitost aktivně se podílet na banketech, recepcích nebo podobných kulinářských akcích špičkové úrovně, účast na gastro seminářích pod vedením odborníků, firemní benefity , Výhody: týden dovolené navíc, zvýhodněnou výměnnou rekreaci, zaměstnanecké stravování, příspěvek na penzijní připojištění apod.. Pracoviště: Lázně luhačovice, a. s., Lázeňské náměstí, č.p. 436, 763 26 Luhačovice. Informace: Magdalena Kratochvílová, +420 577 682 213.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 20.–21. října 2018

Sražení policistky, hrad pod palbou: a sumec albín: prohlédněte si videa víkendu

Šumperk proti Slavičínu.
27

Divizní Slavičín slaví povinné vítězství

Medvěd zabíjel už i na Kroměřížsku

Šelma se pohybuje v okolí Rajnochovic. Napadla další ovce. Situace je vážná.

OBRAZEM: V sobotu se ve Zlíně potřetí konal Den s kávou

Třetí ročník Dne kávy se uskutečnil v rámci Guru-Caffé Kávafestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Bohatý program zahrnoval i odborné přednášky. 

Bílek: Ať se pískají penalty a góly, které jsou. Pak bude vše v pořádku

Zase je poškodili rozhodčí! Fotbalisté Zlína už potřetí na podzim doplatili na chybný verdikt rozhodčích. 

AKTUALIZOVÁNO

Zlín už zná novou vládu. Bez Valenty

Vítěz voleb, hnutí ANO, včera zrušil ohlášenou koalici (ANO, STAN, Rozhýbejme Zlín) a oznámil novou vládu města. Ujme se jí pět stran. Společně s dvojblokem ANO STAN do čela radnice usedne i trojblok složený z lidovců, ódéesky a Pirátů. Získají tak silnou převahu 29 mandátů v zastupitelstvu.  

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT