„Dražit se budou nápadité, a přitom cenově dostupné přívěsky, náušnice, náhrdelníky, látkové kabelky, umělecké fotografie, těžítka, vázy, skleněné a keramické výrobky. Nebudou chybět ani originální vánoční ozdoby nebo stromek štěstí. Vyvolávací ceny jednotlivých exponátů jsou od padesáti maximálně do dvou set padesáti korun,“ upřesnila předsedkyně Samari Petra Nováková.

Tradiční aukci pořádá sdružení letos počtvrté. Bezplatným zapůjčením prostor a desíti tisíci ji podpoří kromě studentů fakulty multimediálních komunikací také Zlínský kraj. Veškeré vybrané finance zašle Samari do Bangladéše českému lékaři Milanu Moskalovi. Ten se postará podle předsedkyně Novákové nejen o nákup, ale také o distribuci moskytiér do oblastí Torki, Ramshil, Amgram, Tekelhat, Kushtia, Mushuria, Radzashon a Rajshahi.

„Moskytiéry jsou v malarických oblastech Bangladéše nezbytnými pomůckami. Pro nemajetné rodiče sponzorovaných dětí jsou často nedostupným luxusem. Jedna moskytiéra se dá přitom pořídit za pouhé dva až tři dolary,“ přiblížila Nováková.

Se zmíněnou africkou zemí spolupracuje Samari dlouhodobě. Zejména tím, že zprostředkovává sponzorství malých bengálských školáků. V současné době jich má díky sdružení možnost studovat celkem 624. Dvě stě osmdesát pět dětí na své české „rodiče“ prý ještě čeká.

„Návštěvníci aukce, kteří se budou chtít do projektu adopce na dálku zapojit, budou mít možnost rozhodnout se přímo na místě. Všechny karty volných dětí budu mít s sebou,“ ujistila Petra Nováková.

Dražbu zpestří kulturním vystoupením žáci Základní umělecké školy ze Zlína, ke zhlédnutí bude výstava fotografií Naděje pro Bangladéš.