Aktuálně trápí řidiče na Zlínsku zdržení u několika semaforů. Kyvadlově se projíždí v Otrokovicích na třídě Tomáše Bati. Semafor na mostě přes Hrabůvku bude až téměř do konce srpna. To semafor, který „zdržuje" mezi Otrokovicemi a Napajedly, má termín odstranění do 30. července.

Až do konce listopadu řídí dopravu semafor také mezi obcemi Bratřejov a Pozděchov. Na Zlínsku je však nyní i několik úplných uzavírek.

„Kvůli opravě mostu je uzavřena část Valašských Klobouk Mirošov. S uzavírkou se počítá do konce prázdnin. Naopak už se brzy otevře dlouho uzavřená silnice z Nedašovy Lhoty na Slovensko. Ukončení uzavírky plánujeme na půli července," upozornil Vojtěch Cekota, mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje. S úplnou uzavírkou se museli v těchto dnech vypořádat i motoristé mezi Vlachovicemi a Bohuslavicemi nad Vláří. Tady se frézoval starý a pokládal nový povrch. Provoz byl spuštěn pátého července.

V těchto dnech také začala platit částečná uzavírka mezi Fryštákem a Horním Lapačem. Velké potíže však čekají motoristy, kteří pendlují mezi Zlínem a Uherským Hradištěm nebo Zlínem a Uherským Brodem. Na vjezdu do Uh. Hradiště se totiž bude opravovat úsek u kruhové křižovatky u Kauflandu. Dopravu bude řídit semafor a komplikace mají skončit až v půli listopadu. Ke stejnému datu by měla skončit i oprava mostu v Polichně. Tudy jezdí do Zlína zase řidiči od Uh. Brodu.

„Bude tu vedena úplná uzavírka po provizorním mostě. S pracemi se začíná osmého tohoto měsíce," doplnil Cekota.

„Tak doteď jsme nadávali na díry a teď budeme nadávat na uzavírky," směje se řidič Václav Burda. Hned však s vážnou tváří dodává: „Škoda že se na silničních stavbách nepracuje v noci, jako je to běžné v zahraničí. Já vím, argumentuje se vyšší cenou. No, možná by stačilo na úřadech méně krást, přestat fingovat zakázky, dávat si nemorální odměny a hned by bylo na důležité věci," doplnil.