Například na studenty Střední odborné školy Luhačovice budou v pondělí čekat dvě nové učebny.
„Prázdniny jsou vítaná možnost pro úpravy. Děti budou mít po nové učebny výpočetní techniky a počítačové grafiky,“ sdělil ředitel školy Karel Milička s tím, že peníze získalo zařízení díky tříapůlmilionovému grantu z evropských fondů. Doplnil, že učitelé mají v tomto období čas mimo jiné k práci na školních vzdělávacích programech na další rok.
Liduprázdno není ani ve Střední průmyslové škole Zlín.
„Ve třinácti třídách se natírají tabule, což přijde asi na deset tisíc korun. V jídelně také napastujeme podlahu a vyměníme stoly. Dorazit by měla do některých tříd i nová výpočetní technika,“ uvedl tamní školník Alois Kozel.
Slavičínské Gymnázium Jana Pivečky využívá nepřítomnosti studentů například k úpravě sociálních zařízení.
„Na toaletách pracují obkladači. Chystá se ale také nová mistnost pro integrované žáky se zdravotním handicapem,“ přiblížila referentka gymnázia Marie Stejskalová. Díky volnu se prý navíc může udělat ve škole i větší úklid než obvykle.
Zlínská ZŠ Křiby zase upravuje tělocvičnu, ve které se nedávno dělala revize.
„Na jejím základě se teď provádějí změny tak, aby bylo cvičení žáků bezpečnější,“ poznamenal tamní ředitel Zdeněk Mikoška. Dále tam nechali vymalovat třídy a zkontrolovali elektrická zařízení.
„Chtěli jsme dělat i opravy v okolí budovy, například nechat předláždit některé chodníky. Kvůli počasí jsme to ale museli odložit,“ doplnil Mikoška.
Někteří pedagogové z Křibů se prý i o prázdninách dokonce určitým způsobem dostali k výuce žáků.
„Část učitelů jsme vyslali do Olomouce, kde školáci volno nemají. Sledují, jak tam učí naši kolegové, aby nabrali nové zkušenosti a dovednosti,“ dodal Mikoška.