Tvůrci nového centra se nebojí současné konkurence včetně tento měsíc otevřeného Zlatého jablka. „Prostřednictvím Kaskády chceme přivést do Zlína luxusnější značky, které tu ještě nejsou. Toto společensko-obchodní centrum třetí generace bude jediné svého druhu v kraji. Návštěvníci v něm naleznou vše pod jednou střechou: nakupovaní, relax, fitness, welness, kavárny, dětské koutky, bezplatné parkoviště,“ prozradila mluvčí ECM Zuzana Doležalová.
Developeři nyní získávají potřebná povolení.

„V průběhu příštího týdne se bude podávat k projednání takzvaná EIA, posudek vlivu projektu na životní prostředí. Předpokládáme, že začneme stavět na začátku příštího roku. Kaskáda by měla být dokončena v roce 2010,“ pokračovala Doležalová.

Terasovitou stavbu pod sportovní halou navrhla renomovaná architektonická kancelář Chapman Taylor London ve spolupráci s Centroprojektem Zlín. „Kaskáda je výjimečná tím, že využije nevyužitý prostor v centru města. To je její hlavní plus,“ usmál se zástupce ředitele Centroprojektu Zlín Jiří Vašenda.

Navzdory průzkumům nezávislé agentury Ipsos Tambor, podle které Kaskádu vítá 80 procent oslovených, byly ale reakce lidí zpovídaných Deníkem v centru Zlína zdrženlivější. „Nemá to vůbec žádný smysl. Myslím, že těch center už je dost. Už v těch současných jsou jen samé butiky. Tam si já absolutně nic nekoupím,“ řekla Jana Trčalová z Malenovic.

„Kdo na to má, tak tam bude chodit. Pro mě to ale absolutně nemusí být. Půjdu se podívat, ale nakupovat moc ne,“ doplnila i Marie Vaňásková ze Zlína.

Martin Lavay