Cílem majitelů je vytvořit ideální prostředí, kde by se mohly rodit dobré koně a vznikat nové jezdecké špičky. To vše s přátelským přístupem a rodinnou atmosférou. Monika a Petr Julinovi zahájili stavební práce počátkem roku 2005. Na desíti hektarech již mají stáj pro deset koní, společenská místnost a několik velkých výběhů. „Letos v říjnu bychom rádi začali se stavbou haly a dalších boxů,“ přiblížila Julinová. Dodala, že později přidají i venkovní kolbiště a zastřešenou kruhovou jízdárnu.

Julinovi se na svém sportovně chovatelském ranči zaměří především na westernový sport. „Máme základní stádo, které pochází z kvalitních amerických linií a to stále rozšiřujeme. Zároveň u nás pracuje známý trenér jezdců a koní Karel Barotek,“ vysvětlil Julina. Na Lucky Valley si přijdou na své jak milovníci koní nebo westernového sportu, tak lidé, kteří by chtěli začít závodit. „U nás se budou moci učit nejen jezdecké základy na školních koních, ale také chceme připravovat zájemce a jejich koně na závodní kariéru,“ řekla Julinová.

Hlavním cvičitelem bude několikanásobný mistr České republiky ve westernovém ježdění Karel Barotek. Ten se vrátil minulý týden z Mistrovství Evropy družstev a jednotlivců, kde vybojoval v jednotlivcích dvaadvacáté místo. Úspěchy však slaví i v roli trenéra. „Několik mých svěřenců dosáhlo na tituly mistrů republiky a na různá evropská umístění. Včetně manželů Julinových. Zároveň se pod mým vedením podařilo jedné reprezentantce vybojovat šesté místo na loňském světovém poháru mládeže v Texasu,“ zmínil Barotek.

Starosta Zádveřic Lubomír Kokeš vidí ve stavbě areálu novou příležitost pro obec. „Vesnici začne navštěvovat více lidí. Máme v plánu začít podporovat místní turismus, například realizací cyklotrasy vedoucí kolem jezdeckého areálu,“ zvažoval Kokeš.
Veřejnou kolaudaci ranče plánují Julinovi na začátek příštího léta.