Pomáhám, pomáháš, pomáháme. Již v pondělí je možné koupí krásného dámského doplňku pomoci dobré věci. Kabelkový veletrh začíná v 16 hodin. Městské divadlo se otevře všem, kteří si chtějí udělat radost a z veletrhu odnést krásnou kabelku a navíc mít dobrý pocit, že finančně přispěli na obnovu sedacího nábytku pro seniory v Domě pokojného stáří NADĚJE.

Z výtěžku 8. ročníku Kabelkového veletrhu organizátoři akce obnoví dosluhující židle s podpěrkami, polohovací a kardio křesla či hydraulická chodítka. Vybrané peníze pomohou zaplatit i seniorské židle s područkami. Jedna totiž stojí kolem dvou a půl tisíce korun a NADĚJE jich potřebuje přibližně čtyřicet.

Sbíral, kdo ruce měl

"Kabelkami přispěly i mé spolužačky z vysoké školy," uvedla Zuzana Šlúchová z NADĚJE. Uspořádaly sbírku v Přerově. Naděje tak získala mnoho dalších cenných kousků.

"Zapojil se i jejich kolega," vyprávěla. NADĚJI předal peníze v obálce. "Chtěl jsem přispět, ale kabelky fakt nenosím,“ " uvedl se smíchem Ivo Bartošek.

Iva Necidová z Prahy pak NADĚJI zaslala krásný kabelko – peněženko – diář.

„Vybrané peníze roky pomáhají,“ sdělila s tím, že ví, že do koruny připadnou na dobrou věc. O tento skvost se strhla na Facebooku NADĚJE doslova bitva. „Každoročně nám nějakým pěkným kouskem veletrh obohatí," komentovala počin za organizátory veletrhu Zuzana Šlúchová.

Více než šest set tisíc už pomohlo

Z výtěžku uplynulých dvou let vznikla v loňském roce klienty seniorského domu a jejich příbuznými hojně využívaná pergola. První ročník Kabelkového veletrhu ve spolupráci se Zlínským deníkem se konal v roce 2012. Od té body se pro potřeby zlínské NADĚJE podařilo vybrat téměř šest set tisíc korun.

Z nich mohla NADĚJE pořídit pračky, lednice i speciální seniorskou houpačku nebo hydraulický zvedák. Ten přišel na sto tisíc korun. Z výtěžku byly nakoupeny i speciální lůžkoviny nebo tkalcovské stavy do chráněných dílen.