Před návštěvou očkovacích míst se doporučuje registrace na konkrétní čas. Objednáním termínu přes odkaz registrace.mzcr.cz, lze předejít frontám v očkovacích místech.

„Registrací si lidé zajistí přesný termín očkování a vyhnou se dlouhému čekání. Očkovat se zájemci mohou také u svého lékaře, děti od 12 let u praktického lékaře pro děti a dorost. Praktikům jsme schopní dodat požadované množství očkovacích látek. Jsme jediný kraj, který jim vozí jakékoliv množství vakcín a ještě jim k tomu dáváme injekční stříkačky a jehly,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V pondělí 25. října 2021 policisté na koních společně s preventistou dohlíželi jednak na parkoviště, ale procházeli také Lesním hřbitovem a upozorňovali návštěvníky, aby si dávali pozor na cenné věci.
Policisté dohlíží na hřbitovy a jejich okolí

Baťovka očkuje jen po předchozí rezervaci

Právě z důvodu skokového nárůstu zájmu o očkování muselo očkovací centrum Krajské nemocnice T. Bati přejít ke změně o organizaci povozu. Ode dneška je možné nechat se tam naočkovat pouze po předchozí registraci a rezervaci konkrétního termínu.

„Do očkovacího centra přicházelo velké množství pacientů bez předchozí rezervace termínu. Očkovací centrum tak již nedokázalo poskytnou komfortní prostředí zájemcům o očkování. Vzniklým náporem docházelo i k provozním problémům,“ vysvětlila důvody mluvčí nemocnice Renáta Večerková s tím, že aktuální čekací doba je několik dnů.

„V současné době očkujeme vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Spikevax (Moderna) a Janssen Pharmaceutica,“ dodala Večerková.

Naočkováno je přes tři sta tisíc lidí

Ukončené očkování má v kraji k 24. říjnu 306 396 osob. Posilovací dávku ke stejnému datu dostalo 4340 lidí. Očkovat se zájemci mohou u svých praktických lékařů, kteří očkují prvními i posilujícími dávkami.

„Zájem o očkování zvýšila i nová mimořádná opatření. Od 25. října se musí opět nosit na pracovišti respirátory a od 1. listopadu lidé nebudou moci například do restaurací bez platného certifikátu o očkování nebo testování,“ uvedla mluvčí zlínského kraje Soňa Ličková.

Testy na koronavirus budou mít od 1. listopadu kratší platnost.

„PCR test bude místo sedmi dnů platit jen 72 hodin, antigenní test pak bude platný jen 24 hodin. Lidé si také za test na covid-19 zaplatí. Test zdarma budou mít jen děti do 18 let, dále lidé, kteří se očkovat nemohou nebo ti, kterým test nařídí lékař či krajská hygiena,“ upřesnila Ličková.

Nemocnice v době, kdy pandemie covidu v Česku řádila nejvíce
Ve středu přibylo 5824 nakažených. V nemocnicích je nejvíce lidí od května

Kde se můžete nechat ve Zlínském kraji naočkovat (mimo praktické lékaře):

  • Zlín – IVF Czech republic (Klinika reprodukční medicíny)
  • Luhačovice – IVF Czech republic Zdravotní středisko)
  • Uherské Hradiště – Medical Plus (Residence Hradební)
  • Krajská nemocnice T. Bati Zlín
  • Vsetínská nemocnice
  • Nemocnice Agel Valašské Meziříčí
  • Kroměřížská nemocnice
  • Uherskohradišťská nemocnice