Proč jste celý park nově ohradila?

Park obepíná zeď, v níž byly díry. Prolézali jimi dovnitř hlavně pejskaři, kteří neuklízeli po svých mazlíčcích fekálie. Kromě toho se navíc vystavovali nebezpečí, protože v zadní části parku je řada uschlých stromů. Kdyby se něco stalo, nesu za to vinu já. Vstupovali na náš nezabezpečený soukromý pozemek.

Z jakého důvodu zmizely z parku některé lavičky?

Nechala jsem odmontovat tři, které se nacházely pod stromem, u nějž se scházela skupinka problémových mladých lidí a přes trávu chodila do Klubu kultury pro alkohol. Lavičky opravujeme a dáme je blíž k zámku.

Napajedelské štve, že se nemohou parkem projet na kole, na bruslích nebo projít se psem.

V žádném zámeckém parku se nesmí jezdit na kole, bruslích nebo venčit psa. Jenom tady to nebylo dodržováno. Lidé mohou jít podle deset let stejného provozního řádu vedle kola. Jezdívala tady i padesátikilo­metrovou rychlostí auta a jednou málem došlo ke srážce s dítětem. K dispozici je proto nyní jen jižní brána, a to na povolení.

Je podle vás severní vchod vyhovující pro kočáry a handicapované?

Právě kvůli autům jsme severní bránu zcela uzavřeli a na schodky u branky umístili dřevěná prkna, aby mohly projet kočárky. Do parku se ale nedostali handicapovaní, takže jsme část brány znovu otevřeli. Nyní již vyhovující je.

Když jste kupovala zámek, počítala jste s takovými reakcemi lidí?

Počítala, ale ne s tak silnými. Spíše jsem myslela, že lidé ocení, že chci udělat v parku pořádek. Kdyby zámek získal cizí subjekt, nebude se s nikým bavit a park klidně pro veřejnost uzavře.

Je to podle vás závist?

Spíše o zvyku některých lidí, kteří nyní nedokáží respektovat soukromý majetek a myslí si, že i průchod je hlavní cesta. Ale jistou roli jistě hraje i závist. Netýká se to ale všech. Je řada lidí, kteří opatření chápou a respektují.

Hodláte nějak řešit ostrou kritiku na Facebooku nasměřovanou proti vám?

Zvažuji, že na tyto lidi podám trestní oznámení. Ale sama se tím zabývat nebudu, mám spoustu jiné práce. Nechám to na právnících.

Na zámku se prý ruší akce, protože na nich chcete vydělávat, což je nevýhodné pro pořadatele.

Městské akce se mohou konat na zámku i v parku zdarma. Od komerčních subjektů si však nechám zaplatit. A kvůli tomu, že jsem chtěla od stánkařů poplatek, se letos u zámku nekonaly Moravské chodníčky. Ale lidé si musí zvyknout, že jsou na soukromém pozemku. Zrovna na podzim tu budou oslavy svatého Václava. Taky máme na zámku občerstvení. Tak uvidíme, zda si někdo něco dá, když na tom chceme vydělávat…

Řada místních tvrdí, že jste kamarádka starostky, a proto máte v Napajedlích privilegia. Co je na tom pravdy?

Irena Brabcová, se kterou si tykám, je o rok mladší než já. Známe se odmalička. Ale zatím nikdy jsme si spolu nesedli ani na kafe. Je s ní dobrá komunikace a myslím, že udělala pro Napajedla hodně. Toť vše. Trávu a osvětlení mám zdarma, protože je to domluva za bezplatné věcné břemeno.