Feng shui je nauka o tvorbě harmonického prostoru a o příznivém vlivu takového prostoru na lidský život. Je tradičním čínským uměním a vědou o životě v harmonii s okolním prostředím.

„Využívá se v případech, kdy chceme zlepšit či podpořit svou životní situaci v oblasti zdraví, prosperity, vztahů či jen k podpoření obecné spokojenosti,“ poznamenala manažerka projektu Petra Psotková. Dodala, že součástí univerzity budou i doplňkové semináře a přednášky. Přednášející bude Iva Matyášová.

Feng shui má mnohostranné praktické využití. Člověk, který tuto nauku ovládá, dokáže najít vhodné dispoziční a výtvarné řešení a správné uspořádání interiéru či exteriéru, takže může využít pozitivní proudění energie čchi.

Tradiční Feng shui umožňuje poznat a ovlivnit vzájemné prolínání energie okolního prostředí, nemovitostí, osob a nasměrovat je v náš prospěch. Využívá se proto při stavbách a úpravách objektů spojených se soukromým i pracovním životem. „Naše bydlení má být místem regenerace, jistoty, soukromí, spokojenosti, zdraví, štěstí a harmonie. Pracoviště má nabízet využití našeho potenciálu, kreativity, projevení individuality, inspirace a dobrých pracovních vztahů,“ sdělila Psotková.

Univerzita je vhodná pro všechny, kteří si chtějí rozšířit své znalosti o ekologické architektuře. Východiskem je přiblížit posluchačům témata celostního pohledu na prostředí a sebe sama.