Ve velké dřevěné pokladně, která byla v úterý 21. července k dispozici na náměstí Míru, se nastřádalo přesně 5 753 korun. Hlídalo ji sedm dobrovolníků.

„Pokladnu nám zapůjčilo Městské divadlo ve Zlíně. Odtud rovněž pocházel první finanční dar, a to přímo z rukou ředitele Antonína Sobka, který přispěl tisícikorunou. A skupina Gibon nejen zdarma zahrála, ale na zaplavené přispěla také tím, že z každého na náměstí prodaného CD do pokladny darovala padesát korun. Celkový výsledek sbírky nás mile překvapil,“ pousmála se jednatelka Samari Alena Rusová.

Kromě financí potěší zaplavené rodiny i materiální dary. Dětské centrum Burešov totiž dětem věnuje pastelky, voskovky, barvy, skicáky a malá plyšová zvířátka. „Výtvarné pomůcky máme navíc, takže je můžeme darovat potřebnějším. Plyšová zvířátka nám v dobré víře přivezl jeden sponzor. Tyto hračky ale našim malým dětem dávat nesmíme. Věřím, že jesenickým školákům udělají radost,“ sdělila pracovnice Marcela Hrdá.

Skupina Gibon nabídla Samari v pomoci zaplaveným pokračovat. Plánuje proto další koncert, a to na úterý 18. srpna. Dobrovolníci organizací Samari, Pomoc bez hranic a Maranatha Help přijedou postiženým povodněmi potom znovu pomoci přímo do Jeseníku nad Odrou.