Dnes bude zpočátku dne jasno až polojasno, postupně se však na obloze objeví mraky a místy lze počítat s deštěm a přeháňkami. Mimoto bude celkem větrno. Proměnlivý vítr dosáhne rychlosti 4 m/s. V noci mají teploty klesnout až k přízemním mrazíkům. „Čekají nás noční teploty 9 až 5 °C.

Už jen dvacítky

Přes den ale bude teplo. Teploměr by měl ukázat krásných 15 až 19 °C. Na východě až 21 °C," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová. Ve středu bude převládat velká oblačnost a občas také sprchne. Denní teploty se vyšplhají na 16 až 20 °C. V noci by nemělo být tak chladno jak v úterý. Teplota klesne maximálně k 7 °C.

Ani ve čtvrtek se počasí příliš nezmění. Stále bude oblačno až zataženo a místy se regionem přežene občasný déšť. Opět bude foukat vítr, který dosáhne rychlosti 2 až 6 m/s. V pátek bude zataženo a nejspíš spadne i pár dešťových kapek.

„Přes den na teploměru naměříme 14 až 18 °C. V noci teploty klesnou na 12 až 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s," upřesnila Honsová. Obdobné počasí lze očekávat i o víkendu.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť. Denní teploty 15 až 19 °C. Noční teploty dosáhnou maximálně na 14 až 10 °C. V neděli očekáváme, že bude polojasno až oblačno a přeháňky. Denní teploty nepřekročí dvacítku. Na teploměru naměříme maximálně 18 °C. Noční teploty klesnou na 11 až 7 °C.

Pokud se ani přes nižší venkovní teplotu nehodláte vzdát venkovního koupání, můžete zamířit do Lázní Kostelec, kde je koupaliště otevřené do konce září.

„Pokud je hezky a svítí slunce, stojí celodenní vstupenka na koupaliště 120 korun. Při špatném počasí se vstupné nevybírá, ale otevřeno máme denně a to od sedmi ráno až do sedmi večer," informovala recepční kosteleckých lázní Zuzana Manellari. Obecně lze říct, že letošní září bude teplotně slabě nadprůměrné s průměrným úhrnem srážek. V polovině září se ještě oteplí, a to až na 23 °C.

„Teplo bude i v druhé polovině září. Místy by teploměr mohl ukázat až pětadvacet stupňů. Ráno se však už musíme připravit na přízemní mrazíky," předpověděla meteoroložka.

Nepodceňovat ranní nízké teploty

Před ranními mrazíky varovala i zlínská lékařka Milada Kudrnová.

„Lidé by měli své oblékání přizpůsobit počasí. Září je obdobím častých teplotních změn, a pokud člověk podcení poměrně chladná zářijová rána, hrozí u něj propuknutí nachlazení," tvrdí lékařka. Pokud už nachlazení propukne, doporučuje zásobit tělo vitaminy a pít teplý čaj.

„Chřipky se zpravidla objevují až s prvním sněžením, případně v říjnu, kdy už bývá chladněji," dodala Kudrnová. Podle statistik první sněžení v Česku přichází zpravidla kolem 20. listopadu. Loňský rok přinesl sníh už na konci října.