Může ji však policie udělit, nebo ne? „Pokud vím, že mám před domem místo, které je pro někoho vyhrazené, tak bych si tam ani tak netroufla zaparkovat. Nerada bych se dostala do sporu s policií,“ mínila řidička Petra Slavíková ze Zlína.

Opačný názor zastává další Zlíňanka Jana Krausová. „Já bych určitě nad tím nepřemýšlela. Kde není vidět značení, tak pro mě neexistuje. A za něco takového přeci nemůžu dostávat pokutu,“ reagovala .

Podle policie sněhem zakryté značení opravdu přestává být platné. „Pokud skutečně není vůbec vidět, pak je pravda, že se řidič žádného přestupku nedopustil. Avšak taková situace je vždy na zvážení policisty, který zasahuje na místě, protože výmluva, že značka nebyla vidět, je jedna z nejčastějších,“ okomentovala to mluvčí zlínské krajské policie Jana Bartíková.

Nad těmito „prohřešky“ občas přimhouří oči i městští strážníci. „Pokud je značení skutečně zakryté, opravdu tyto situace neřešíme. Ale samozřejmě nesmí vozy ohrožovat bezpečnost provozu,“ konstatoval zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík.

Dodal, že takové případy strážníci vždy zdokumentují pomocí fotoaparátu, aby se šoféři opravdu nemohli vymlouvat na sníh tam, kde není.

S tím souhlasí i ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský. „Vodorovné značení je v drtivé většině jen doplněk zákazu, který vyplývá ze zákona či vyhlášky. Samozřejmě v kalamitních situacích, kdy jsou jízdní pruhy zúžené a je méně parkovacích míst, i my někdy přimhouříme oči,“ potvrdil šéf strážníků Skřebský.