„Budoucnost? Zatím se jí hrozíme. Uvidíme, jak vše bude fungovat,“ posteskla si Jindra Jankovičová, spolumajitelka květinářství Květinka, které se nachází vulici Dlouhá přímo vedle budoucího zásobovacího vjezdu do nákupního centra. „Předpokládám, že budeme mít kvůli zásobování Zlatého jablka potíže isnaším doplňováním zboží. Policisté mi řekli, že jakmile mi uobchodu zastaví nákladní auto, hned ho budou pokutovat,“ doplnila.

Podobný názor má iAnna Lišková, která bydlí vDlouhé ulici. „Zásobování? Bude to pro obyvatele středu Zlína velká zátěž. Na druhé straně se ale na nové nákupní centrum těšíme,“řekla.

Šimon Zemek, předseda představenstva společnosti REIN Holding, která projekt Zlatého jablka zastřešuje, obavy vyvrací. „Rozhodně by nemělo docházet ktomu, že by měly zásobovací vozy nějak zahlcovat dopravu vcentru,“řekl.

Stejný názor má ivedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Zlína Pavel Dohnal.

„Ve Zlatém jablku budou jen drobné obchody, multikino a ztoho vyplývá, že se patrně těžko můžeme bavit odesítkách nákladních aut, které by ho měly zásobovat. Objekt budou zásobovat jenom dodávky, a to navíc jen vomezené míře,“ pokračoval Dohnal.

Podle předsedy představenstva společnosti REIN Holding budou objekt zásobovat jen vozy střední kategorie. „Vždy než auta přijedou, musejí dopředu telefonovat a musejí si dohodnout přesný čas. Vpodzemí navíc nikdy nebudou více než dva vozy,“ doplnilZemek.

Obchodní a zábavní cen-trum Zlaté jablko by mělo být otevřeno vdubnu tohoto roku. Návštěvníci vněm najdou ve čtyřech podlažích více než 70obchodů.