Od počátku srpna dojde k omezení dopravních staveb v České republice. O komunikaci I/49 se zatím nerozhodlo

V letošním roce činí výpadek příjmů Státního fondu dopravní infrastruktury téměř čtyři miliardy, v příštím roce bude jeho rozpočet nižší o sedmnáct miliard. Podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky letošní výpadek způsobily hlavně nižší daňové příjmy.

„Jmenný seznam staveb, kterých se omezení dotkne, bude zveřejněn v příštím týdnu, figurovat v něm budou především menší stavby,“ sdělil dále mluvčí Hanzelka.

Dodal, že pokračování dálnice D1 na Kroměřížsku se tato omezení nedotknou. Obávat se o osud komunikace R55 prý také s největší pravděpodobností není nutné.

Otazník však v této chvíli visí nad frekventovanou komunikací I/49, která spojuje Otrokovice, Zlín a Vizovice, odkud pokračuje dále na Vsetínsko. Na té se v současné době stále pracuje, dochází k jejímu rozšiřování na čtyři jízdní pruhy.

„Stavba zatím pokračuje, bližší informace o jejím zastavení v tuto chvíli nemám, kromě těch, které jsem zaznamenal v médiích,“ uvedl ředitel zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek. Možnost, že by stavba byla zastavena, nenechává klidným nejenom řidiče, ale také náměstka primátorky, zodpovědného za dopravu ve Zlíně, Miroslava Šenkýře.

„Dnešní situace na této komunikaci není dobrá. Silnice je ucpaná a kapacitně nevyhovuje,“ řekl Šenkýř. Podle něj dochází k jejímu zahlcování vozidly.

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

„A nejde v této věci pouze o vozidla a dopravní situaci, zastavení prací na rozšíření komunikace by mělo dopad na celkový rozvoj krajského města. Tato komunikace je pro něj životně důležitá,“ dodal náměstek Šenkýř.

Dodal, že zrušení by znamenalo také zastavení investice, na jejíž přípravě se město dlouhodobě aktivně podílelo.

„Při své cestě do zaměstnání musím den co den tuto cestu absolvovat. Nemohl jsem se dočkat, až dojde k jejímu rozšíření. Pokud by se v něm nemělo pokračovat, tak dopravní situace na této komunikaci bude i nadále katastrofální,“ podotkl například Jiří Král ze Zlína.

Ministerstvo dopravy přitom hodlá začít se zastavováním dopravních staveb v České republice již v srpnu.