„V současné době se připravují potřebné podklady pro projednání rekonstrukce zastávky MHD Náměstí Práce včetně jejího přístřešku," uvedl projektový manažer Michal Zlámal z odboru koncepce a realizace dopravních staveb zlínského magistrátu. Zlín už za sebou opravu řady zastávek má. Pokrač. na straně 3

„Je to jedna z dominantních zastávek, které člověk vidí, když projíždí Zlínem. Potřebovala by opravit, aby nekazila reputaci těm, které už opravou prošly," myslí si Jaroslav Klapal ze Zlína.

Prostředí kolem zastávky už se za poslední rok hodně změnilo od nového podchodu přes Gahurův prospekt po zkrášlení parku a opravy vozovek. Je tedy namístě, že Zlíňanům připadá neopravená zastávka trochu jako pěst na oko. Do přístřešku i zatéká.

„Každý den chodím na tuto zastávku. Už je opravdu oprýskaná, takže bych změnu uvítala. Všechny zastávky v centru už opravené jsou a tato, blízko nádraží, by to žalostně potřebovala," je stejného názoru i Anežka Habrová.

U zastávky Náměstí Práce můžeme ještě vidět typické barvy, které dříve pokrývaly téměř všechny zastávky žlutou a modrou. Chodník u zastávky byl už však opraven v předchozích letech. Také bylo připevněno informační zařízení, které uvádí příjezdy jednotlivých trolejbusů.

Projekt je zatím u samého počátku, ale už teď je jisté, že s opravou se počítá. „Rozsah a způsob vlastní rekonstrukce zastávky MHD budou závislé na množství přidělených finančních prostředků," dodává Michal Zlámal.