Hlasování již tradičně předcházelo několikahodinové jednání, jehož výsledkem bylo 24 hlasů pro vypracování studie a patnáct proti. Šest zastupitelů se pak hlasování zdrželo.

„Je mi to skutečně líto,“ komentoval hlasování náměstek hejtmana Jiří Sukop, jakožto předkladatel návrhu. Počítal prý s větší podporou zastupitelů, a to napříč politickým spektrem.

„Po takové studii mnozí z nich volali,“ vysvětlil náměstek.

KOMPLETNÍ ROZBOR

Podle příznivců vypracování studie jde o studii porovnávací. Zaměří se na stavební řešení areálu, podrobný popis prací i jejich etapizaci, na medicínský model, majetkoprávní vztahy a další.

„Situaci v KNTB je třeba popsat, abychom mohli vybrat správné řešení,“ komentoval Pavel Pustějovský z hnutí ANO. Právě zastupitelé z jeho řad, ale i opoziční zastupitelé, na vypracování studie upozorňovali.

„Už dávno jsme vám říkali, abyste ji udělali,“ uvedl Ivo Valenta (Soukromníci).

Její absence před červnovým hlasováním o výstavbě nové nemocnice, byla jedním z důvodů, proč investiční záměr stavby nemocnice za 8 miliard nepodpořili.

Materiálů k výstavbě nové nemocnice prý zastupitelé obdrželi opravdu hodně. Vadí jim ale, že srovnávají materiály k výstavbě nové nemocnice z roku 2019 a 12 let starý projekt rekonstrukce a modernizace KNTB.

„Je z roku 2008. Je tedy potřeba vypracovat novou studii, aby byly materiály srovnatelné,“ uvedl například primátor Jiří Korec (ANO).

Nové pítko v parčíku na rohu Sokolské ulice a Fügnerova nábřeží
Zlínský parčík má nové pítko, první zájemci už uhasili žízeň

Mezi jednoznačné odpůrce vypracování studie patřil hejtman Jiří Čunek.

„Hlasoval jsem proti. Nepotřebujeme takovou studii,“ uvedl již po několikáté. Opět také zdůraznil, že nejlepší řešení podle něj již všichni znají. Tím je výstavba nové nemocnice v Malenovicích.

„Vypracováním studie přijdeme o dalších sedm milionů, které bude taková studie stát, a rok času. A zaplatí ji daňoví poplatníci,“ komentoval hejtman.

„A pak stejně budou všichni hlasovat pro výstavbu nové nemocnice,“ dodal. Podpory se dočkal od partajních zastupitelů i od STANu.

JDE O VOLBY?

Ozývají se ale i hlasy, které upozorňují na politikaření před nadcházejícími krajskými volbami, z nichž může vzejít nový hejtman. Ty se budou konat za rok na podzim.

„Výstavba nové nemocnice se stává velkým předvolebním tématem,“ vyjádřil se radní Jan Pijáček za ODS.

„Někteří jednoduše nechtějí, abych stál u zrodu tak velkého projektu,“ komentoval situaci Jiří Čunek. Na přešlapování na místě upozornil i Jiří Sukop.

„Od června, kdy byl záměr odmítnut, se nic neděje. To pravdu čekáte na nové volby, až budou rozdány nové karty?“ ptal se v pondělí zastupitelstva.