Jezdci Barum rally za sebou zanechali jen minimální škody

„Hodnotit situaci je ještě brzy. Barumka skončila teprve před pár desítkami hodin. Každý rok se ale ve spolupráci s dotčenými obcemi snažíme vše uvést do původního stavu. Jinak tomu nebude ani letos,“ uvedl mluvčí závodů Roman Ordelt s tím, že barumka se tentokrát obešla bez větších škod na majetku.
„Co vím, tak se pouze při nájezdu aut na Gahurovu ulici uvolnily ze silnice kostky. Už je to ale dávno zaasfaltované,“ řekl.

To potvrzuje i ředitel zlínské správy a údržby silnic Petr Hrančík. „Silniční síť je v pořádku, po závodech jsme ji kontrolovali. Objevili jsme pouze drobnosti, například bláto na komunikacích. S nadsázkou lze říci, že mnohem větší škody než auta napáchali diváci, kteří sešlapali všude trávu,“ zasmál se.
Větší újmy na majetku neměli ani v obcích, přes které se jednotlivé erzety jely.

„Na cestách se barumka nijak nepodepsala. Jeden z vozů pouze trochu poškodil soukromý plot,“ uvedl starosta Březové Jaroslav Šmakal. Podobně se vyjádřil i starosta Žlutavy Stanislav Kolář. „Stala se tu pouze jedna drobná nehoda, když auto porazilo sloup veřejného osvětlení. Ale to ani nestojí za řeč. Hlavně že se tu nikomu nic nestalo,“ uzavřel.