„Ulice Hradská bude uzavřena pro veškerý provoz od páteční 18.hodiny do nedělní 16. hodiny. Objízdná trasa bude vyznačena centrem Zlína k ulici Březnická,“ informovala Deník mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Také cestující městskou dopravou se musí připravit na výlukový provoz.

„Autobusy linky 32 budou proto jezdit na Kudlov po objízdné trase přes Lesní hřbitov. Bude zde platit výlukový jízdní řád a výlukové spoje budou označeny 32X,“ řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota.

Dotčené spoje autobusové linky č. 32 budou jezdit v době uzavírky Hradské ulice na Kudlov jako linka 32X ze zastávky Školní v centru Zlína přes zastávky Náměstí Míru, Náměstí Práce, U Majáku, Lesní hřbitov, Filmové ateliéry, Filmové ateliéry-točna, Kudlov-tiskárna, Kudlov-U Pomníku padlých, Kudlov-točna, Kudlov-U Pomníku padlých, Kudlov-Výhledy, Kudlov-střed.

Za touto zastávkou se autobus otočí a bude se vracet zpátky přes zastávky Kudlov-U Pomníku padlých, Kudlov-tiskárna a dál směrem na Filmové ateliéry, Lesní hřbitov a po Březnické ulici do Zlína. Podrobnosti včetně zajíždění konkrétních spojů do čtvrti U Majáku budou obsahovat žluté výlukové jízdní řády, které budou vyvěšeny na zastávkách.

„Zastávky Hradská a Kudlov-dolní konec v době výluky nebudou obsluhovány. Zastávky Kudlov-Výhledy a Kudlov-střed budou obsluhovány pro nástup i výstup pouze ve směru jízdy z kopce dolů. Přestup cestujících mezi směry bude zajištěn v zastávce Kudlov-U Pomníku padlých,“ upozornil vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Jan Tesař a dodal: „Autobus, který přijede na Kudlov z města, nebude zajíždět do vnitřního Kudlova, ale od Pomníku padlých pojede přímo na točnu. Autobus, který pojede z točny, projede celým Kudlovem a vysadí cestující z města a posbírá ty, kteří budou mířit do města.“