„Přibližně v rozmezí jedné hodiny zde zkolabovali dva muži,“ vysvětlil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. První výjezd měli záchranáři ze Vsetína šestnáct minut po sedmé hodině.

Po pádu ze schodů zde zůstal ležet v bezvědomí čtyřicetiletý divák.

„Dříve než dorazila zdravotnická posádka, pomohli muži naši kolegové, kteří byli na hokejovém utkání jako diváci. Začali jej okamžitě oživovat,“ přiblížil dramatické chvíle Olšan.

Bezvládného muže si hned po příjezdu převzala posádka sanitky.

„Pokračovali v oživování, zajistili dýchací cesty, podali potřebné léky a v kritickém stavu jej nakonec převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení vsetínské nemocnice,“ doplnil Olšan. S tím, že příčiny náhlého bezvědomí a zástavy dechu a oběhu jsou nejasné.

Asi za hodinu mířila sanitka k zimnímu stadionu znovu.

„Tentokrát potřeboval lékařskou pomoc padesátiletý muž, který náhle zkolaboval, spadl a způsobil si úraz hlavy,“ přiblížil Olšan. Když zdravotníci dorazili, byl divák už při vědomí a komunikoval s okolím.

„Svou roli v tomto případě sehrál i alkohol, který muž během zápasu zkonzumoval,“ poznamenal mluvčí. Záchranáři jej ošetřili a převezli na chirurgickou ambulanci do nemocnice ve Vsetíně.