Ani ne týden po opravě poničené autobusové zastávky v Želechovicích nad Dřevnicí, kterou koncem letošního dubna poškodil neznámý pachatel, se na přístřešku někdo vyřádil znovu.

„Včera ráno nám na úřad nahlásili další poškození ještě ani ne týden používané autobusové zastávky. Primitivní vandalové zcela rozbili jednu ze skleněných výplní a minimálně další dvě tabule poškodili,“

rozčílila se Jitka Klásková ze želechovického obecního úřadu. Předpokládaná škoda podle ní šplhá asi k patnácti tisícům korun.
Klásková ale Deník zároveň upozornila, že opětovné poškození autobusové zastávky není jediným případem vandalismu, který páteční ráno v Želechovicích odhalilo.

„V obci také někdo úmyslně poškodil rozvodnou skříň energetické společnosti před obchodem. Pravděpodobně se jednalo o stejné pachatele,“ domnívá se úřednice.

Oba případy už řeší také policie, na kterou se obecní úřad obrátil.

„Dostali jsme včera informaci o rozbité zastávce a případ prošetřujeme. Je zde podezření na trestný čin poškození cizí věci. Jedna skleněná výplň zastávky byla úplně rozbitá, další dvě poškodily kameny, které se nacházely kolem,“ přiblížila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. V takových případech pachateli podle ní hrozí až jeden rok za mřížemi. Obecní úřad Želechovice prosí o pomoc také případné svědky.

„Žádáme všechny, kteří by mohli k události podat jakékoli informace, ať zavolají na linku 158 nebo na mobil starosty obce 775 569 119,“ vyzvala Klásková. Někteří obyvatelé už mají jasno i o trestu pro vandala, který si na zastávce i rozvodné skříni vybil zlost.

„Jsou to …/CENZUROVÁNO/. Tohle se mi opravdu nelíbí. Takovým lidem bych stoprocentně napařil věřejně prospěšné práce,“ nebral si servítky například Tomáš Machovský ze Želechovic.