„Výluka je součástí přestavby železniční stanice Kroměříž, během níž bylo zbouráno staré nákladní skladiště a postavena nová kolej pro osobní vlaky směr Hulín a Zborovice,“ upřesnil Martin Šůstal z Krajského centra osobní dopravy ve Zlíně.

„Od začátku tohoto týdne probíhají práce na zbudování nástupiště, které umožní nástup a výstup cestujících z obou stran vlakové soupravy. České dráhy tak usilují o zvýšení bezpečnosti a pohodlnosti při nastupování do vlaku,“ upřesnil Šůstal. Mimo to dráhy změní uspořádání kolejiště tak, aby omezily stávající a nepříjemné posunování souprav přes přejezd na Hulínské ulici.

Při rekonstrukci využily České dráhy i netradičních metod. „Použili jsme speciální vlečku, která umožňovala objíždět vlakům místo, na kterém se zrovna. Tím se předešlo dalším výlukám,“ pochvaloval si Šůstal.

Vlaky mezi Kroměříží a Hulínem se znova rozjedou ve čtvrtek 28. srpna od 20 hodin. Už na začátku září ale budou stavbaři pokračovat na dalších etapách rekonstrukce kolejiště, kdy dráhy pro změnu omezí vlakovou dopravu směrem na Kojetín.

Podle Šůstala železničáři v nejbližší době chystají i další výluky. „Dotknou se především trati z Kroměříže do Zborovic, kde se začne stavět nová zastávka Kroměříž – Oskol. Stát bude v blízkosti přejezdu v ulici Na Hrázi, nedaleko Kauflandu,“ dodal.

Ondřej Holubec