Nebude jím někdejší předseda slušovického JZD František Čuba, jak se spekulovalo před několika dny. Strana postaví do čela kandidátky ještě těžší váhu – Miloše Jakeše.

„Je to zcela ideální kandidát,“ je přesvědčen zlínský poslanec Miloš Melčák. „Pan Jakeš žil a působil mnoho let v Gottwaldově, tedy ve Zlíně, tedy vlastně v Gottwaldově,“ vysvětlil Melčák.

To zdůrazňuje i sám Jakeš, jehož politická kariéra dosáhla dosavadního vrcholu na konci osmdesátých let, když byl generálním tajemníkem KSČ, a tedy nejmocnějším mužem v Československu. „Dělal jsem tady, jako u Baťů teda, a taky jsem byl předsedou gottwaldovskýho národního výboru,“ připomněl Jakeš. „Tendle region a místní lidi jako a jejich radosti a strasti hlavně proto znám dokonale,“ dodal.

Své priority pro rozvoj regionu chce teprve představit, nicméně se již podělil například o svůj názor na diskutovanou stavbu Kongresového centra ve Zlíně. „Samozřejmě že je správný stavět kulturní domy, pač lidé se mají kde scházet, bavit a tak dál. Napříště chceme, abychom stimulovali ty národní výbory, co maj stavět,“ vysvětlil Jakeš.

Toho, že by voličům mohla vadit jeho politická minulost, se neobává. „Já jsem se teda tim taky zabýval, že jo, ale když jsem si je nechal zjistit, myslim jako ty současné politiky, co říděj tady mnohý radnice a nota bene i krajský národní výbor, tak si myslim, že s tim problém nebude,“ uzavřel.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě