Juraj Fándli se narodil 5. srpna 1948 ve slovenské Šintavě. Je absolventem Filmové a televizní fakulty AMU, obory Filmová a televizní kamera a Filmová a televizní technika. Po studiu v roce 1978 nastoupil do zaměstnání ve Filmovém studiu Gottwaldov, kde pracoval až do jeho rozpadu v roce 1990.

V roce 1980 debutoval filmem Víta Olmera "Sonáta pro Zrzku". Ve stejný rok získal tento film hlavní cenu na Festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Dalšího ocenění se na tomto festivalu Juraji Fándlimu dostalo i o několik let později, kdy mu byla udělena cena za kameru na Olmerově filmu "Stav ztroskotání". Známý český kameraman spolupracoval i na dalších snímcích Víta Olmera, ale také točil s dalšími známými režiséry, například s Fero Feničem, Věrou Chytilovou, Olgou Sommerovou a dalšími.

Mezi nejznámější filmy, které kameraman natočil, patří Sonáta pro zrzku, Parta za milión, Requiem pro Panenku, Nahota na prodej, Z pekla štěstí, a další snímky. Věnoval se však i televizní tvorbě, mezi jeho nejznámější počin patří hraný televizní film Brehy nehy Fera Feniče. Točil také dokumenty, podílel se na seriálu Deset století architektury.