Děravé silnice na Zlínsku komplikují řidičům život. Na definitivní zalátání musejí počkat

„V těchto dnech k nám zákazníci s defekty způsobenými špatným stavem silnic jezdí spíše sporadicky. Až se však oteplí a díry se více otevřou, bude situace pochopitelně vážnější,“ podotkl automechanik Michal Mišurec z Autoservisu Bačík. Řidiči by proto podle něj měli být při jízdě obezřetní a přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky, čímž mohou předejít nejen nehodám, ale také defektům.

Zima zatím rozhodně není u konce, avšak silničáři musejí jednat již nyní.„Dělali jsme opravy na silnicích první třídy, těsně před Štědrým dnem, kdy byly příhodnější podmínky,“ osvětlil ředitel Správy a údržby silnic Zlínska Jaroslav Horáček.

Směs ve výtlucích vydrží jen pár dnů

V posledních dnech podobné opravy znesnadňují teploty, ale i tak prý silničáři pomocí studené obalované směsi zkoušejí zalátat alespoň ty nejhlubší díry.„Toto řešení je provizorní, protože i když je směs uzpůsobena na zimu, její životnost je pouze několik málo dnů,“ připustil Horáček s tím, že se tak rozhodně nejedná o žádné dlouhodobé řešení. S definitivní opravou vozovek musejí silničáři vyčkat až do doby, kdy z nich zmizí poslední sníh.

Stav některých silnic je žalostný také přímo ve Zlíně. Tamní městský odbor dopravy se pokouší nastalou situaci řešit prozatím alespoň provizorně.„V současné době se zaměřujeme vyloženě na léčení těch nejvíce poškozených komunikací. Zbytek přijde na řadu až na jaře,“ potvrdil prozatímní neřešitelnost situace vedoucí odboru dopravy Pavel Dohnal.

Opravou výtluků a lokálních děr ve vozovkách odbor dopravy nejčastěji pověřuje Technické služby Zlín.„Ano, silnice jsou samá díra, ale vzhledem k počasí se to nyní dá ošetřit jen studenou obalovanou směsí, která je drahá a její životnost není nikterak dlouhá,“ konstatoval ředitel Technických služeb Zlín František Kostelník. I on potvrdil, že k trvalejším opravám vozovek je třeba příhodnějšího počasí.

Řidičům tak prozatím nezbývá, než zatnout zuby a na poškozených úsecích zpomalit. To potvrdil i jeden z oslovených řidičů. „Zlepšení rozhodně nečekám, protože někde je to doslova hrůzostrašné. Nedávno jsem byl například v Čechách a u Slaného je to mnohem horší než tady na Zlínsku,“ řekl Martin Kuba.

Zlínský deník na FacebookuZlínský deník na Twitteru