„Dnes mě zdraví zradilo, nemohu ani na slunce ani na kolo, lékaři mi to zakázali,“ usmál se.

V cyklomaratonu jej však nahradil náměstek Bedřich Landsfeld. Maraton vedli profesionální instruktoři.

Miroslav Adámek také prozradil, že raději běhá, než jezdí jezdí na kole. A co je podle něj – lékaře zdravější, běhání, nebo jízda na kole?

„Myslím, že lidé 50+ by raději měli jezdit na kole,“ poradil primátor.

Doporučuje však sporty střídat, ať už je to jízda na kole, běh, či plavání. Podle vedení zlínské radnice je dobře, že se Zlín hýbe.

Výstava bakalářských a diplomových prací studentů ateliérů Grafický design a Design obuvi s názvem "EXIT 2017"
Úžasné návrhy oděvů s nádechem exotiky můžete vidět ve Zlíně.

„Zlín sportem žije už desítky let,“ ocenil spokojený primátor Zlína s tím, že samotný projekt Živý Zlín má kladné ohlasy a získává na popularitě mezi svými obyvateli.

„Prý je živější a živější,“ usmál se Miroslav Adámek.

Jeho náměstek Bedřich Landsfeld zase před začátkem společné jízdy na rotopedu Deníku prozradil, že má trochu strach a depresi, že najezdí několik kilometrů a nepohne se při tom z místa.

„Ale tady to rozbije ta hudba, ponoříte se tak do vlastních myšlenek a je vám skoro jedno, že šlapete na místě,“ usmál se.

Bedřich Landsfeld také uvedl, že sám má rád outdoorové sporty a velmi rád hraje tenis. Na náměstí měl před začátkem v plánu vydržet šlapat na rotopedu nejméně hodinu.

Slonice africká ve zlínské ZOO.
Březí slonice Zola v zoo váží dokonce méně než Kali a Ulu

Tři hodiny na rotopedu, tento nelehký úkol si naproti tomu vytyčily kamarádky Jana Frančáková a Katka Pokorná. Svěřily se, že žádný doping nemají, snad jen trochu stres, i když si prý akci užívají.

„Vydržíme co nejdéle,“ smály se obě a pořádně šláply do pedálů.