„Zhotovitel díla, PSJ holding z Jihlavy, nám centrum předá 28. února a my jej otevřeme dva týdny potom,“ upřesnil obchodní manažer investorské společnosti REIN Holding Jiří Kratochvíl.

Podle předsedy představenstva REIN Holdingu Šimona Zemka je pronajato přes šedesát procent prostorů. „Nabízíme místo pro sedm desítek prodejen. Bude tam i několik světových značek, především v oblasti módy, dohodli jsme se však se zástupci těchto firem, že jejich jména zveřejníme hromadně zhruba za měsíc,“ dodal Zemek.

Jisté však už je, že ve Zlatém jablku bude sídlit Dm drogerie, Intersport a Billa. Podle zlínské primátorky Ireny Ondrové by centrum mělo oživit náměstí Míru. „Kolem páté a šesté hodiny večerní je náměstí v podstatě mrtvé. Věřím, že Zlaté jablko přitáhne lidi, a to třeba i ke kulturním aktivitám, které se ve středu města odehrávají,“ podotkla.

Ondrová věří, že multikino se šesti sály, jež bude součástí komplexu, přivede zpátky do Zlína Febiofest. „I když máme rádi svoje Velké kino, tak tady nebylo dosud možné uspořádat tento známý festival filmů tak, jak si přáli organizátoři,“ vysvětlovala primátorka.