„Vánoční trhy se budou konat v termínu od 2. do 23. prosince. Poté následuje povánoční období do 1. ledna 2024, kdy bude probíhat prodej ve vybraných stáncích a doprovodný program,“ prozradil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Doplnil, že 1. ledna je pak v plánu Novoroční ohňostroj, po kterém se návštěvníci mohou přesunout na náměstí Míru, kde budou otevřeny stánky.

Adventní trhy na náměstí Míru ve Zlíně.
Svařák, živá hudba a dobrá nálada. Na zlínském náměstí Míru odstartovaly trhy

Právě na náměstí Míru se uskuteční už tradiční rozsvícení vánočního stromu, které je v plánu na první adventní neděli 3. prosince. Připraven je v tento den i doprovodný program, ve kterém se představí Dětský folklorní soubor Vonička a cimbálová muzika Paléska či koledování u jesliček.

Součástí rozsvícení stromu bude i světelný happening nazvaný „Hvězdy na zlínském náměstí“. Celý večer pak zakončí první adventní koncert v podání zpěvačky Anety Langerové.

VIDEO: Rozsvícení vánočního stromu ve Zlíně v roce 2022:

Zdroj: Dominik Pohludka

O týden později pak náměstí Míru rozezní The Tap Tap Orchestra. Třetí adventní neděli zpestří Zlíňanům koncert kapely Jelen. V pátek 22. prosince si pak náměstí Míru podmaní Bára Basiková a Fdur Jazzband. Program a prodej ve stáncích na náměstí neskončí Štědrým dnem, ale bude pokračovat až do Nového roku.

Trhy a vánoční kolo u Obchodního domu

I letos se budou moci lidé naladit na sváteční notu také u Obchodního domu. Ve čtvrtek 23. listopadu se na prostranství před Obchodňákem rozsvítí vánoční strom a začne vánoční trh se stánky s punčem a občerstvením.

„Opět se rozjede i vánoční kolo, které letos doplní nová atrakce v podobě dětského kolotoče, a novinkou bude vánoční kulturní program. Na neděli 3. prosince se chystá v Galerii Desítka speciální vánoční brunch, tentokrát doplněný o bílé lanýže,“ uvedla mluvčí Obchodního domu Martina Žáčková.

VIDEO: Vánoční trh a vyhlídkové kolo u Obchodního domu ve Zlíně (2022):

Zdroj: Deník/ Jan Karásek, Dominik Pohludka

Sváteční atmosféru podtrhnou i letos vánoční dekorace v obchodní pasáži a hlavně unikátní baňková výzdoba Baru 1931, která se stala lákadlem pro návštěvníky poprvé v loňském roce.

„I letos bar zaplaví desetitisíce baněk, tentokrát v nové barevné variaci. Přípravy a věšení baněk budou trvat celý jeden týden, na hotový vánoční bar se mohou návštěvníci těšit od 24. listopadu,“ prozradila mluvčí.

Šnečí speciality na Štědrý den

Vánoční trh u Obchodního domu potrvá do pátku 22. prosince. „Tečkou za adventem Obchodního domu Zlín budou tradiční Šnečí speciality na Štědrý den v Bistrotéce Valachy. Ta každý rok připravuje speciální nabídku tohoto postního jídla pro Zlíňany, kteří si chtějí zpestřit procházku městem na Štědrý den,“ uzavřela Martina Žáčková.

Vánoční trhy na náměstí Míru ve Zlíně

KDY: od 2. do 23. prosince
ZA KOLIK: zdarma

Rozsvícení vánočního stromu

KDY: neděle 3. prosince
KDE: náměstí Míru
ZA KOLIK: zdarma

DOPROVODNÝ PROGRAM:

15.00 - 16.00 Dětský folklorní soubor Vonička a cimbálová muzika Paléska
16.30 - 17.15 Nedělní koledování u jesliček - Adventní hudební dílnička
17.15 - 17.30 Slavnost rozsvícení první adventní svíce na věnci
17.45 - 18.00 Rozsvícení vánočního stromu - světelný happening Hvězdy na zlínském náměstí
18.00 - 19.00 1. adventní koncert: Aneta Langerová

Vánoční trhy u Obchodního domu Zlín

KDY: od 23. listopadu do 22. prosince
ZA KOLIK: zdarma
*rozsvícení vánočního stromu u Obchodního domu se koná 23. listopadu