Hromadná doprava pojede po změněných trasách, hotely jsou plné

Dopravní společnost Zlín Otrokovice (DSZO) již oznámila změny v trasách MHD, které si vyžádá zlínská městská rychlostní zkouška rally v pátek 24. srpna večer. „V době od 19.30 do přibližně 23.30 bude uzavřena i pro městskou dopravu Gahurova ulice s nadjezdem od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám,“ upřesnil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Pro všechna auta i autobusy jedoucí z Jižních Svahů, Pasek a Mladcové bude k dispozici objízdná trasa od křižovatky K Pasekám - Gahurova směrem k řece Dřevnici a ulicí Nábřeží do Prštného, po mostě přes Dřevnici, kolem hypermarketu Interspar na třídu T. Bati.

Objížďky budou na internetu


U trolejbusových linek 6, 8 a 9 bude zavedena náhradní autobusová doprava. Další podrobnosti se mohou lidé dozvědět z výlukových jízdních řádů, které budou vyvěšeny na zastávkách den před závody, nebo z internetových stránek dopravní společnosti www.dszo.cz. Tam budou příslušné informace od 20. srpna.

Jezdci vyrazí do ulic už 23. srpna

Dopravní omezení ovšem čekají Zlíňany už ve čtvrtek třiadvacátého srpna. „Jezdci se budou zhruba od jedenácté večer do půl druhé ráno seznamovat s tratí městské rychlostní zkoušky. Ta se pojede zhruba po stejné trase jako loni, ale bude okruhová, ne jen polookruhová jako dříve,“ uvedl mluvčí Barum rally Zlín Roman Ordelt.

Páteční divácká superrychlostní zkouška, jak ji organizátoři nazývají, bude delší, než v roce 2006. Auta budou startovat od parkoviště obchodu Barvy-laky na Vodní ulici a celková délka trasy bude více než devět kilometrů. Jezdci pojedou svitovským areálem, přes autobusové nádraží, kolem čerpací stanice ÖMV a Baťovy vily. „Podrobnější mapy i informace o dopravních omezeních zveřejníme příští týden a lidé je mohou získat také na našich stránkách,“ doplnil Ordelt. Ty najdou zájemci na webové adrese závodu www.barum.rally.cz.

Hotely jsou přeplněné

Diváci, kteří se na závody chystají, se musejí zase připravit na nesnadné hledání ubytování. Kapacita hotelů ve Zlíně je totiž už teď zcela vyčerpána. „Jsme plně obsazení. Jen jezdci a jejich týmy obsadili zhruba tři čtvrtiny pokojů. Je to jednoznačně největší vytížení v období konání Barum rally za posledních pár let. Další zájemci o rezervace víceméně nemají šanci,“ podotkl ředitel zlínského Hotelu Moskva Robert Klívar.

Několik volných lůžek mohou návštěvníci najít v Luhačovicích, i když také tam většina zařízení doslova praská ve švech. Fandové motorismu a běžní turisté se tak budou muset obrátit na hotely a ubytovny ve vzdálenějších lokalitách. To potvrzuje předpovědi organizátorů rally týkající se mimořádné návštěvnosti. Desetitisíce lidí prý přiláká hlavně špičkové obsazení startovního pole, ve kterém by neměl chybět Roman Kresta či třeba belgické jezdecké eso Freddy Loix. Regionální závod se bude poprvé započítávat do hodnocení mezinárodního prestižního seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC).