Kromě přítomnosti lešení to pro návštěvníky úřadu znamená i zavřený vchod z třídy Tomáše Bati. Na krajský a finanční úřad se lidé dostanou pouze ze strany svitovského areálu. „Běžný provoz krajského úřadu stavební práce nijak neovlivní,“ ujistila ředitelka krajského úřadu Jitka Hlavačková.

Druhá etapa revitalizace budovy Baťova mrakodrapu se týká zevnějšku budovy, řemeslníci opraví fasádu, izolaci a oplechování střechy. Dále se počítá s obnovou hydroizolace a oplechováním střech.

Oprava dopravní tepny ve Zlíně začala. Řidiči trávili ráno v koloně; pondělí 10. července 2023
Oprava hlavní dopravní tepny I/49 ve Zlíně začala. Řidiči trávili ráno v koloně

Opravy se dočkají břízolitové omítky, poškozené cihelné pásky nahradí nové. Zlepšení čeká také konstrukci pojízdné lávky, takzvané kočky, využívané k mytí oken. Veškeré práce by měly být ukončeny ještě do konce letošního roku. Náklady jsou vyčísleny na 48 milionů korun.

Letošní práce navážou na první fázi oprav, kterou kraj dokončil v roce 2019 a během níž byla zrekonstruována rozvodna nízkého napětí, opraven páternoster, vyměněny rychlovýtahy, provedeny stavební úpravy vstupu do budovy ve 2. etáži, obnoveny teracové podlahy ve 3. etáži a zmodernizovány expozice ve 2., 8. a 16. etáži.

Baťův mrakodrap nechal v letech 1936 až 1938 podle projektu Vladimíra Karfíka postavit Jan Antonín Baťa jako nové sídlo ředitelství firmy Baťa. V letech 2003 až 2004 prošla budova rozsáhlou a nákladnou rekonstrukcí. Od té doby zde sídlí Krajský úřad Zlínského kraje a také Finanční úřad pro Zlínský kraj. Budova je jednou z vrcholných staveb předválečné funkcionalistické architektury a je proto vedena na seznamu kulturních památek České republiky.