Nové dopravní značení vydané magistrátem mění ve stejný den časy nájezdů do pěší zóny na náměstí Míru. Pro zásobování začínají platit nové časové intervaly od 6 do 10 hodin a od 17 do 20 hodin.

Nové dopravní opatření navazuje na nový režim provozu tržiště Pod Kaštany, který si vyžádal úpravu časů, ve kterých budou zásobovací auta vjíždět do pěší zóny.

Čiperova vila ve Zlíně.
Čiperovu vilu čeká rekonstrukce. Vznikne tam kulturní a kreativní centrum

„Bylo nezbytné, abychom zohlednili vyšší počet chodců, kteří v poledne procházejí pěší zónou. Z tohoto důvodu došlo k úpravě časů, tak, aby nebyla průjezdem aut ohrožována jejich bezpečnost. Pro zásobování jsme tak stanovili dva, oproti předchozí praxi prodloužené, časové intervaly, v rámci nichž budou moci zásobovači najíždět do obchodů a tržiště v pěší zóně,“ uvedl radní pro oblast dopravy Václav Kovář.

Od ledna bude tržiště Pod Kaštany bez prodejců

Zima a malý zájem prodejců. To jsou hlavní důvody, proč se od 1. ledna 2024 dočasně uzavře Tržiště Pod Kaštany. Stánky se zbožím se vrátí v březnu 2024.

„Zájem prodejců je v chladném zimním počasí velmi malý, nabízený sortiment se velmi zúžil. Efektivnější proto bude ušetřit na energiích a prodej znovu obnovit od března,“ zdůvodnil primátor Jiří Korec.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAUJMOUT:

Obchody znovu pod náporem zákazníků. Odstartovaly povánoční výprodeje

Zdroj: Dominik Pohludka