Vyhrála demolice objektu

Město zvažovalo, zda by bylo lépe bývalý soud opravit, nebo srovnat se zemí a na místě postavit nový dům. Podle odborného posudku je statický stav budovy špatný.

„Závěry posudku hovoří spíše pro demolici. Vzhledem k tomu, že jde o jednu z nejstarších budov ve městě, je však třeba postup řádně zvážit,“ nastínil již dříve náměstek zlínského primátora Pavel Brada.

Deník zjišťoval, jaký je současný stav věcí. Zvítězila varianta demolice a na radnici se momentálně aktualizuje dokumentace pro odstranění stavby. Na místě by měla vyrůst nová víceúčelová budova, pro níž vznikne studie.

„Podrobnosti zatím nejsou známy, zejména s ohledem na další faktory, které mají vliv na další vývoj. Připravuje se zadání pro studii nového objektu,“ upřesnil mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Historie jedné z nejstarších budov ve městě

Původně funkcionalistická budova někdejšího soudu se nachází na okraji parku, ve třicátých letech minulého století byla přestavena z bývalého pivovaru. V roce 2003 se Okresní soud Zlín přestěhoval do nové budovy ve Zlíně-Loukách. Tehdy začaly soudní spory mezi firmou Eko-Unibau a tehdejším vlastníkem budovy, tedy státem. Stavba je od roku 2011 v majetku města.

Problém s okolními pozemky, které dům ze tří stran obklopují a jsou v majetku výše zmíněné firmy, nevyřešilo ani zapojení třetí strany v roce 2022. A mezitím budova zchátrala až do dnešního tristního stavu, který může ukončit už jen demolice.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zadržení zlodějů na Zlínsku; policejní pes GEN

Zadržení zlodějů na Zlínsku; policejní pes GEN; červen 2024 | Video: Policie ČR