Někdejší justiční objekt v centru města se prodává od 10,6 milionu korun. Nabídky podávají zájemci do 9. srpna

Minimálně však 10,6 milionu korun, což je současná hodnota chátrajícího objektu. Do soutěže se přihlásila i zlínská radnice, které se nepodařilo získat budovu od státu v přímém prodeji.

„Naším cílem je především získat významnou parcelu v centru města. Co by bylo se samotným objektem, je otázkou. Mám představu, že bychom vyhlásili veřejnou soutěž pro privátní subjekty. Mohla by tam být kombinace bydlení s restaurací, hotelové ubytování, dům s pečovatelskou službou, pivovar – všechno je možné,“ vyjmenovala primátorka Irena Ondrová.

Určitě by prý na místě nerada viděla kasíno, vše co souvisí s výherními automaty nebo podřadnou hospodu otevřenou téměř nonstop. „Myslím, že i kancelářských prostor a obchodů je v centru města dost,“ poznamenala.

Kolik dalších zájemců by rádo objekt získalo, předseda Okresního soudu ve Zlíně Tomáš Gargulák neprozradil. „Po dobu výběrového řízení je to tajné,“ reagoval předseda. Přiblížil pouze, že nabídky mohou soukromé osoby, firmy či instituce předkládat do 9. srpna. O tři dny později se budou otvírat obálky, z nichž vzejde jasný vítěz. „Klíčovým kritériem je výše ceny. Kdo nabídne nejvyšší, budovu získá. Záměr s objektem v tuto chvíli není podstatný. Samozřejmě, čím méně zájemců bude, tím větší šanci má magistrát budovu do svého vlastnictví získat,“ poznamenal Gargulák.

Dodal, že smlouvu s novým majitelem objektu musí ještě schválit ministerstvo financí. „Předpokládám však, že když se jedná o transparentní výběrové řízení, je to formalita,“ dodal předseda.

O budovu bývalého soudu bojovala zlínská radnice více než rok. Přednostní koupi jí však stát neumožnil.

Zlín neuspěl. Soud se draží

Zlín, Praha – Budova bývalého okresního soudu v centru Zlína půjde do dražby. A to i přesto, že se ji magistrát pokoušel přednostně odkoupit. Více než rok jednal s ministerstvem spravedlnosti, ale neúspěšně.

Více informací zde

HISTORIE BUDOVY SOUDU

Budova byla svým stavebně technickým řešením upravena pro užívání jako administrativní.
Původně se jednalo o pivovar užívaný od roku 1895. V roce 1922 byla nově vybudována další 2 nadzemní podlaží zastřešená valbovým krovem s příčnou nástavbou, v roce 1942 byl k severnímu průčelí přistavěn dvorní trakt s hlavním schodištěm. V roce 1995 byly v převažující části půdního prostoru vestavěny kanceláře se sociálním zázemím a byt domovníka.
Budova je v současné době přibližně 6 let nevyužívaná a celkově vykazuje zvýšené opotřebení.
Na severní průčelí budovy soudu navazuje rozestavěná přístavba ve stadiu hrubé stavby. Její výstavba započala přibližně v roce 1998.

Zdroj: Okresní soud ve Zlíně

Vyhrajte lístky naLebeda festival v Rudimově

Vyhrajte 3 x 2 volné vstupenky na Lebeda festival v Rudimově na Slavičínsku, který se koná 30. a 31. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!