Program odstartoval v pátek 4. května a potrvá do pátku 11. května.

Epicentrem letošního Zlín Design Weeku bude již tradičně zlínský zámek. Návštěvníci tady díky výstavám nahlédnou nejen do zámeckých místností, ale také na půdu, kam běžně nemá veřejnost přístup.

Těšit se mohou jak na výstavu s tématem HRA od studentů z fakulty multimediálních komunikací, tak na vybrané instalace českých i zahraničních designérů.

Další výstavy jsou k vidění ve Zlínském klubu 204, v pátém patře OD 13 a v 64. budově baťovského Svitu, kde sídlí firma Elements.

Vedle výstav budou také na náměstí Míru vystaveny KOMA moduly, ve kterých se se svými instalacemi představí přední české designérské firmy.

Nedílnou součástí Zlín Design Weeku je i Konference design & marketing, která se koná dnes v Městském divadle ve Zlíně. Tam se mohou návštěvníci potkat s designovými hvězdami, jakými jsou Lucie Koldová nebo sound designer Jaroslav Beck, ale i marketingovými experty jako například se Steffenem Saemannem, který má pod palcem celý český a slovenský trh značky Tchibo.

Po celý týden je připraven i další doprovodný program, který je zárukou toho, že nikdo jen tak nepřestane lovit nové zážitky. Novinkou letošního ročníku je unikátní open air gamingová zóna, kde si hráči mohou svoje oblíbené hry zahrát za denního světla na čerstvém vzduchu.

„Tento týden máte jedinečnou možnost zažít něco jiného, protože na náměstí Míru ve Zlíně jsme připravili kompletní open air herní setup od konzolí přes kompy až po závodní simulátor. Až do pátku připravujeme soutěže, zápasy, komentované turnaje i časovku na simulátoru. Celou akci lze sledovat na nonstop streamu na Twitchi gamingcube2k18,“ láká Jakub Dvorský, Jägermeister Hunter pro Zlín.