Celkem se účastnilo 9 družstev z prvního a 11 družstev z druhého stupně škol. Dohromady šlo o stovku dětí.

„Účastníme se už čtvrtým rokem a letos jsou děti opravdu moc šikovné. Bavily je i přípravné kurzy ve škole a myslím si, že získají dobrý nácvik do běžného života,“ pronesla s úsměvem Denisa Gbelcová, učitelka ze základní školy v Luhačovicích.

Náměstí zaplnily nablýskané bouráky. Ve Zlíně měli sraz majitelé vozů Porsche
Náměstí zaplnily nablýskané bouráky. Ve Zlíně měli sraz majitelé vozů Porsche

Stanoviště byla rozeseta v centru Zlína - na náměstí Míru, v parku Komenského i v sadu Svobody. Děti si museli pod bedlivým dozorem rozhodčích poradit například s masivním krvácením, infarktem, s bezvědomím či s poraněním páteře s následnou zástavou srdce.

Tyto situace byly věrohodně nasimulovány sehráním scénky a použitým nalíčením figurantů. Soutěžící si vyzkoušeli také defibrilátor při zástavě dechu.

Bistro Kudlov u Zlína.
Trhané maso i domácí dortíky. V sobotu otevře legendární bistro na Kudlově

Vítězem soutěže oblastního kola se pro I. stupeň základních škol stal DDM Brumov – Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří. Čestný pohár za II. stupeň základních škol převzala vítězná místní skupina Českého červeného kříže Valašské Klobouky.

„Vítězové se mohou těšit na krajské kolo, které se uskuteční 6. června v Hodoníně,“ uzavřela za organizátory Pavlína Štachová.