Přímo v centru města začne od 10. července oprava silnice od křížení ulic Tomáše Bati a Antonínova až po křižovatku ulic Štefánikova a Osvoboditelů. Opravy úseku, kterým denně projede přes třicet tisíc vozidel, mají skončit v sobotu 12. srpna.

Práce silničářů budou probíhat v několika na sebe navazujících etapách za částečných uzavírek, kdy bude veškerá doprava včetně MHD přesunuta střídavě do pravého nebo levého jízdního pruhu.

Oprava silnic ve Zlínském kraji. Ilustrační foto
Cesta Zlínem se v létě protáhne. Začnou další opravy na hlavním tahu

V I. etapě od 10. do 14. července budou práce probíhat na třídě Tomáše Bati v levém jízdním pruhu (ve směru jízdy na náměstí Práce). MHD bude vedena bez omezení.

Od 15. do 20. července se bude pracovat v pravém jízdním pruhu. Doprava bude svedena do levého pruhu. Zastávka Poliklinika bude posunuta na provizorní stanoviště před křižovatkou s ulicí Šedesátá. „Autobusy linky č. 38, které vyjíždějí z Šedesáté ulice, projedou nejdříve přes obratiště Antonínova, aby se také dostaly k provizorní zastávce Poliklinika,“ uvedl vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Jan Tesař.

Cesta Zlínem se v létě protáhne. Začnou další opravy na hlavním tahuCesta Zlínem se v létě protáhne. Začnou další opravy na hlavním tahuZdroj: ŘSD ZLK

V termínu od 21. července se práce silničářů posunou do II. etapy, v úseku od křižovatky Štefánikova – Březnická po křižovatku Štefánikova – Gahurova. Do 25. 7. se bude pracovat v levém a obou prostředních jízdních pruzích. Doprava bude vedena pravým pruhem. Zastávka Náměstí Práce zůstane v provozu na svém místě. Vozidla nebudou moci odbočovat ze Štefánikovy ulice do Gahurovy (směrem na Jižní Svahy).

„Trolejbusy na Jižní Svahy, tedy linky č. 6, 10 a 14, proto budeme posílat zajížďkou kolem kostela. Na zastávkách Školní a Náměstí Míru zastavovat nebudou,“ uvedl vedoucí dispečer.

Uzavírka - ilustrační foto.
Kde si dát pozor a kudy raději nejezdit. Prázdninové uzavírky, omezení, objížďky

Od 26. do 30. 7. se bude opravovat ve stejném úseku pravý jízdní pruh a zastávka Náměstí Práce. Doprava bude vedena levým a prostředním jízdním pruhem. Pro vozidla MHD bude zastávka Náměstí Práce zkrácena a dočasně posunuta. „V této době budou na zastávce Náměstí Práce zrušeny všechny přestupy. Vozidla zde na sebe z prostorových důvodů nebudou moci čekat,“ informoval Jan Tesař.

III. etapa prací silničářů od 31. 7. bude probíhat v úseku od křižovatky Štefánikova – Gahurova po křižovatku Štefánikova – Osvoboditelů. Do 5. srpna se bude pracovat v levém a středním jízdním pruhu, doprava bude vedena pravým jízdním pruhem. Zastávka Školní bude v provozu bez omezení.

Radnice ve Zlíně. Ilustrační foto
Vysvědčení pro Zlín? V dopravě, bytové politice i sportovištích město propadlo

Poslední fází obnovy povrchu budou od 6. do 12. 8. práce silničářů ve Štefánikově ulici v pravém jízdním pruhu včetně zastávkového zálivu Školní. Zastávka Školní bude zkrácena a podle postupu prací dočasně posouvána o několik desítek metrů před současnou polohu označníku zastávky.

„V této době budou na zastávce zrušeny všechny přestupy, protože zde vozidla nebudou moci na sebe čekat,“ uvedl Jan Tesař.

Dojde také k úpravě trasy spojů linky 31P od Památníku T. Bati. Autobusy pojedou rovně po Gahurově ulici, před nadjezdem odbočí na Vodní, otočí se na okružní křižovatce a přes Gahurovu ulici se levým odbočením vrátí na svou trasu ve Štefánikově ulici a na zastávku Školní. Při této zajížďce autobus linky 31X nebude zastavovat na zastávkách U Zámku.