Na mole Fashion Eventu Dotek se představilo 10 jedinečných kolekcí od začínajících designérek z Česka, Slovenska a Itálie, které přilákaly více než 600 návštěvníků. V charitativní aukci se poté podařilo vydražit designerské kousky a podpořit tak Alianci žen s rakovinou prsu částkou přes 52 tisíc korun.

Letošním tématem byla proměna

V areálu Svit mohli návštěvníci prožít Metamorfózu, která byla tématem letošního ročníku, a to skrze 10 módních kolekcí. Designérky v nich reflektovaly trauma z výuky branné výchovy, odpor vůči uniformitě či historicky první feministické momenty.

Celým večerem provedla moderátorka Veronika Ruppert a ani letos nechyběla na míru složená hudba zlínského producenta Martina Kožucharova alias Rainera.

Výtěžek aukce získá Aliance žen s rakovinou prsu

Na přehlídku navázala charitativní aukce, v níž se dražily vybrané kousky z kolekcí, autorské grafiky a originální módní doplňky. Největší zájem byl o unisex prošívanou, saténovou bundu od návrhářky Sofie Blahútové. Celkem se podařilo vydražit úctyhodnou sumu 52 144 korun, která poputuje na konto Aliance žen s rakovinou prsu.

V rámci doprovodného programu organizátoři Fashion Event Dotek připravili také workshopy zaměřené na prevenci rakoviny prsu pro střední školy a krajské pracovnice.

„Jsem rád, že Zlínský kraj je opět partnerem akce a nově jsme spolupráci rozšířili o workshop pro kolegy z krajského úřadu. Prevence a osvěta sehrávají v boji proti všem závažným onemocněním významnou roli," uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Fashion Event Dotek

Fashion Event Dotek je jednodenní událost nabitá bohatým doprovodným programem. Končí galavečerem s módní přehlídkou. Letošní ročník se konal v 94. budově zlínského areálu Svit pod hlavičkou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a jeho cílem bylo pomáhat a zároveň dávat prostor mladým začínajícím talentům.

Projekt Dotek pomohl již několika neziskovým organizacím podporujícím ženy s rakovinou prsu. Výtěžek z aukce speciální kolekce, která je součástí hlavního programu, putuje každoročně na podporu chodu Aliance žen s rakovinou prsu. Celková vybraná částka činí 333 709 korun.