Redakci Deníku se ozval čtenář, který si nepřál být jmenován, a připojil svou čerstvou zkušenost z místa.

"Dnes jsem strávil v čekající koloně z Fryštáku do Zlína 30 min, načež jsem to otočil a do práce jel přes Holešov. Evidentně tam byli špatně nastavěné intervaly na dočasných semaforech (pokud už fungovaly), protože ve směru ze Zlína kdy je ráno mnohem slabší provoz, jeli pořád nějaká auta, zatímco ve směru do Zlína kolona stála a sahala až za zatáčku na Fryštácké přehradě. Pokud se nikdo nebude zabývat tím, že ráno je větší provoz do Zlína, a odpoledne opačně, a dle toho se nebude řídit provoz, budeme stát ve městě v další půlhodinové koloně."

Cestující ho museli odtlačují trolejbus v Otrokovicích.
Trolejbus v Otrokovicích blokoval dopravu. Cestující ho museli odtlačit

Situace komplikuje život i cestujícím v městské hromadné dopravě (MHD).

Trolejbusy linek 4 a 5 jsou při jízdě ze Zlína ukončovány na točně Vršava a odtud se vracejí zpět na točnu Podhoří. Mezi točnu Vršava a městské části Kostelec a Štípa nasadila DSZO dva autobusy, kterými se snaží přepravovat cestující v obou směrech přes blokovaný úsek, bohužel bez jakéhokoli trvalého jízdního řádu.

„Pro cestující z Kostelce a Štípy je takto spojení prostřednictvím MHD do Zlína zajištěno, je však třeba počítat se značným zpožděním,“ dodal Cekota.

MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
Opravy v centru Zlína zkomplikují prázdninový provoz MHD. Dají se čekat zpoždění