Tyto všechny pochutiny a nejen ty, byly k mání v sobotu 4. listopadu na Náměstí Míru ve Zlíně, kde se konaly Africké trhy, které však letos, oproti předchozím letům, uspořádala společnost SIPI Farmers.

„Nechtěli jsme nechat ve štychu ugandské farmáře, proto jsme se rozhodli v prodeji jejich ovoce pokračovat my. Příští rok tuto akci ve Zlíně plánujeme zopakovat a nejen proto, že to pro nás dnes byla úspěšná akce,“ řekl Deníku za organizátory Jonáš Mrkos.

Baťovka  první a jediná v republice. Její oční lékař Daniel Krzyžánek získal významný  certifikát.
Baťovka první a jediná v republice. Její oční lékař získal významný certifikát

Za celý den si podle jeho slov našlo cestu na trhy kolem dvou tisíc lidí. „Prakticky od rána do odpoledne jsme se nezastavili. Teď je zrovna období sklizně a prodeje manga i dračího ovoce. Měli jsme nachystáno k prodeji zhruba osm metráků exotického ovoce – dohromady jsme ho nabízeli 16 druhů,“ upřesnil Jonáš Mrkos.

Největší zájem podle něj měli lidé o ananas a dračí ovoce. „Vozíme ananasy z Ugandy, které tam ještě v pondělí rostly na palmě. Všechno ovoce, které tady prodáváme je relativně čerstvé, protože ještě před pár dny zrálo na stromech v sadech na jiných kontinentech,“ dodal Jonáš Mrkos.

Tublatanka 40 rockov, Dobrí priatelia tour ve Sportovní hale DATART ve Zlíně, 3. listopadu 2023
Megahitem Pravda víťazí vrcholil koncert Tublatanky ve Zlíně. Zpívala celá hala

Raritou mezi nabízeným sortimentem byl na Afrických trzích Jackfruit – největší ovoce na světě, také původem z Ugandy, přestože povětšinou pěstované v Asii. „Obsahuje spoustu draslíku a dalších vitaminů. Na dračku šlo také dračí ovoce chutnající podobně jako kiwi,“ přiznal prodejce Stanislav Pekař.