V sobotu 11. a v neděli 12. května 2019 se v centru Zlína uskuteční městský závod Supersprint Triatlon Zlín 2019. Ten sebou přinese již od pátku 10. května 19:00 hodin uzavírku ulice Hradská pod Stadionem mládeže, která potrvá až do 18:00 hodin neděle 12. května.

Samotný supersprint pak bude odstartován v sobotu v poledne a v neděli na něj navazuje závod štafet, dětí a také veřejnosti.

Trasa cyklistické části se pojede na okruhu tvořeném ulicemi Hradská – náměstí Tomáše Garrigue Masaryka – Růmy a odtud zpět na ulici Hradská. Úplná uzavírka těchto ulic tedy nastane v sobotu od 11:00 do 18:00 hodin a v neděli od 8:00 do 15:00 hodin.

V tuto dobu se tak motorovým vozidlem nedostanete na ulice Hradská, Růmy a Hrnčířská. Rovněž do místní části Kudlov lze přijet pouze přes Jaroslavice nebo kolem Lesního hřbitova, kudy bude také vedena objízdná trasa pro městskou hromadnou dopravu, konkrétně autobusovou linku číslo 32.

"Více informací o tomto sportovním podniku naleznete na webových stránkách sportovního klubu TITAN, detaily o provozu městské hromadné dopravy jsou pak k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz.

Městská policie Zlín prosí řidiče, aby během víkendu věnovali zvýšenou pozornost přechodné úpravě silničního provozu v centru Zlína a bezvýhradně dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů," uvedl ze zlínskou městskou policii Pavel Janík.