„Zápas jsme vyhodnotili jako rizikový a z tohoto důvodu bude nasazen i adekvátní počet policistů. Opatření se zúčastní policisté z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté i členové antikonfliktního týmu,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím, že pořádkoví policisté budou dohlížet na klid a veřejný pořádek v ulicích města i v bezprostředním okolí stadionu a zároveň monitorovat příjezd i odjezd fanoušků.

Hostující příznivci chystají na neděli společný výjezd vlakem. Z Ostravy vyrazí v 10:59, do Zlína by měli dorazit okolo půl jedné odpoledne.

„Tradičně očekáváme příjezd několika stovek fanoušků FC Baník Ostrava. Městská policie Zlín proto přijímá v úzké součinnosti s Policií ČR mimořádné bezpečnostní opatření, jehož cílem je udržení veřejného pořádku v okolí sportoviště i jinde ve městě. Na tomto opatření se budou nad běžný rámec výkonu služby podílet další desítky strážníků,“ sdělil mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Trenér fotbalistů Zlína Bronislav Červenka.
Postup je fantastický, ale rodil se těžce, ví Červenka. V semifinále chce Spartu

„V souvislosti s tímto rizikovým sportovním podnikem MP Zlín vyzývá veřejnost, aby dbala své osobní bezpečnosti a vhodnými opatřeními předcházela zbytečným střetům, ohrožení zdraví, majetku či veřejného pořádku,“ vyzval Janík.

Zlíňané by také měli počítat s dopravními omezeními a komplikacemi v blízkosti fotbalového stadionu. Policisté zároveň upozorňují, že před zápasem budou uzavřeny příjezdové silnice ke stadionu a bude v nich také zakázáno parkovat.

„Doprava bude usměrněna dopravními značkami,“ sdělila Simona Kyšnerová.

„K cestě na stadion tak doporučujeme přednostně využít MHD nebo odstavit vozidlo na kapacitních parkovištích v docházkové vzdálenosti,“ uzavřel Pavel Janík.