„Překlep jsme zaznamenali. Kolegové z městské zeleně již řeší nápravu v podobě přelepení špatného písmene,“ reagoval na dotaz mluvčí magistrátu Tomáš Melzer. Nová cedule se vyrábět nebude, tudíž náklady na opravu by tedy měly být minimální.

„Ceduli jsem jen zběžně přečetla a toto mi opravdu uniklo,“ říká třicetiletá Nikola, která v Centrálním parku tráví čas s kočárkem.

Food truck festival ve Zlíně. 16.9.2023
Food truck festival ve Zlíně začal. Kolik dáte za burger nebo pivo?

„Vůbec jsem to nečetl, takže o tom ani nevím,“ reaguje na dotaz pan Karel, který venčí v parku svého psa Dinga a dodává, že informační cedule většinou ignoruje.

Překlep na ceduli u biotopu bude brzy opraven.Překlep na ceduli u biotopu bude brzy opraven.Zdroj: Deník/Iva Nedavašková

Momentálně je část biotopu ohrazena páskou a probíhá zpevnění břehu v takzvaném malém litorálu. Od pondělí 4. září přibližně do konce října budou dělníci provádět udržovací práce. Kvůli zpevnění břehu se musela hladina snížit o čtyřicet centimetrů. „Dělníci pracují přímo v mělké vodě, kde nahrazují malé oblázky většími kameny. Tato novinka pomůže zpevnit svahy nádrže,“ přiblížil vodohospodář magistrátu Rostislav Bajza.

Nové graffiti zdobí základní školu na Jižních Svazích
VIDEO: Školu na Jižních Svazích zdobí graffiti s dětmi, vytvořil je bývalý žák

Ostatní části biotopu zůstávají nadále v provozu a přístupné veřejnosti.

To, že cedule omylem nabádá k navhazování věcí, ale neznamená, že jiné její části by se neměly respektovat. „Navzdory zákazům se v biotopu koupou osoby i psi, vysazují se v něm ryby a podobně,“ upozorňuje na nekázeň veřejnosti Melzer.